Konstatēta mājas cūku saslimšana ar Āfrikas cūku mēri, noteikti ierobežojumi

Āfrikas cūku mēris

Kuldīgas novada pašvaldība saņēmusi oficiālu apstiprinājumu par mājas cūku saslimšanu ar Āfrikas cūku mēri Gudenieku pagasta zemnieku saimniecībā.

Saistībā ar to Pārtikas un veterinārais dienests noteicis karantīnu ar aizsardzības zonu Gudenieku pagastā un Alsungas novadā 3 km rādiusā ap cūku mēra skarto novietni un karantīnu ar uzraudzības zonu Kuldīgas novada Gudenieku, Ēdoles, Īvandes, Kurmāles un Turlavas pagastā, Alsungas novadā, Aizputes novada Lažas pagastā un Pāvilostas novada Sakas pagastā 10 km rādiusā ap cūku mēra skarto novietni.

Pārtikas un veterinārais dienests apliecina, ka skartajā saimniecībā notiek visi pasākumi slimības likvidācijai. Sabiedrības informēšanai un uzmanības pievēršanai izliks brīdinājuma uzrakstus uz ceļiem vietās, kur 10 km rādiuss un 3 km rādiuss šķērso ceļu.

Noteikts, ka karantīnas laikā aizsardzības zonā un uzraudzības zonā jāievēro noteikti ierobežojumi. Valsts galvenā pārtikas un veterinārā inspektora rīkojums, kur ierobežojumi uzskatīti, kā arī karte, kurā redzama karantīnas aizsardzības zonas un uzraudzības zonas teritorija, publicēta oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis”: https://www.vestnesis.lv/op/2020/128.5

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Šim rakstam komentāru nav