Idejas saturīgai brīvā laika pavadīšanai Kuldīgā un apkārtnē

ideja
Foto: Ričards Sotaks

Ir vasaras vidus, un Kuldīgā un tās apkārtnē ir pieejams arvien vairāk dažādu iespēju saturīgai brīvā laika pavadīšanai. Koncerti, izstādes, amatnieku tirgus, brīvdabas kino un dažādi sporta pasākumi – atliek vien izvēlēties, kas sirdij tuvāks.

Vecpilsētas koncertzālē – programma “Dziesmu stāsti” 

Kuldīgas Vecpilsētas koncertzālē, kas uz laiku izveidota Kalna ielas 6 pagalmā, noslēdzošajā koncertā piektdien, 10. jūlijā, 19.00 viesosies Toms Mikāls (taustiņinstrumenti) un Evija Vēbere (balss un elektronika) ar programmu “Viņi Dzīvoja”.

Koncertā klausītajiem tiks piedāvātas vēl nedzirdētās aranžijas kompozīcijām, kuras rakstītas Evijas Vēberes albumam "Sirdsbūt". Ieraksts atzīts par 2019. gada alternatīvās un indie mūzikas labāko albumu mūzikas ierakstu gada balvā “Zelta Mikrofons”. Vecpilsētas koncertzālē būs dzirdami arī pirmatskaņojumi no gaidāmā otrā Evijas Vēberes solo albuma.

Biļetes iegādājamas www.bilesuparadize.lv un “Biļešu paradīzes” kasēs.

Pirmoreiz! Amatnieku tirgus Liepziedu laikā 

Sestdien, 11. jūlijā, Liepājas ielā Kuldīgā pirmo reizi notiks Amatnieku tirgus liepziedu laikā! Pasākumu rīko SIA “Kuldīgas komunālie pakalpojumi”.

Tirgus darbosies no 11.00 līdz 19.00, un tajā piedalīsies 110 tirgotāji no tuvākām un tālākām vietām Latvijā, kā arī būs pāris tirgotāju no kaimiņvalsts Lietuvas.

Tirgotāji būs izvietoti visas Liepājas ielas garumā un preču sortiments būs gana plašs, lai vajadzīgo sev varētu iegādāties gan pieaugušie, gan bērni.

Tirgotāji būs sarūpējuši gaļu, zivis, sieru, maizi, konditores izstrādājumus – zefīrus, konfektes, halvu, cukurgailīšus, saldās un sāļās mandeles, cepumus, bulciņas, piparkūkas, dabīgās garšvielas, dabīgo kosmētiku un ziedes, koka izstrādājumus – karotes, dēlīšus, bērnu rotaļlietas, veļas grozus un puķu podus no koka, tekstilizstrādājumus – galdautus, priekšautus, dvieļus, apģērbu, galvassegas, ādas izstrādājumus – jostas, makus, somas un čības, pinumus, rotas no sudraba, dzintara, kristāliem, ādas un keramikas, medu, vīnu, sidru, alu, mājās darinātus stipros dzērienus, saldējumu un daudz ko citu.

Uz tikšanos Amatnieku tirgū liepziedu laikā Kuldīgā!

Brīvdabas kino seanss Pilsētas dārzā 

Atsākušies daudzu iemīļotie brīvdabas kino seansi Pilsētas dārzā. Sestdien, 11. jūlijā, 23.00 brīvdabas kino “Goldingen Knight Cinema” Pilsētas dārzā demonstrēs režisora Gaja Ričija filmu “Džentlmeņi”.

Sporta pasākumi šajā nedēļas nogalē 

10. jūlijā 19.00 Nakts četrcīņa 2020; V. Plūdoņa Kuldīgas vidusskolas stadions, Piltenes iela 25, Kuldīga

“Nakts četrcīņa” ir ikgadējs sporta pasākums, kas sevī apvieno četrus sporta veidus: futbolu, florbolu, volejbolu un strītbols. Komandas grupās aizvadīs savstarpējas spēles visos četros sporta veidos. Sacensību nolikums atrodams mājaslapā kuldigasports.lv

11. jūlijā 10.00 Kurzemes čempionāts futbolā jauniešiem U10 grupā; A. Grundmaņa stadions, Īsā iela 4, Kuldīga

Pasākumi Kuldīgas novada pagastos 

GUDENIEKOS

10. jūlijā 15.00 pie Basu tautas nama – kokles spēles meistarklases noslēguma koncerts un suitu kulinārā mantojuma pasākums.

LAIDOS

12. jūlijā 12.30 Laidu pagasta “Šķupeļos” – zāļu sievas Līgas Reiteres meistarklase “Ziedu kūres pirtī”. Līdzi jāņem pļavu ziedi, lapu koku zari, aukla slotām, grieznes. Informācija un pieteikšanās pa tālr. 29604482.

PADURĒ

11. jūlijā 20.00 Padures muižā – grupas “Sestā jūdze” koncerts. Pasākumu rīko “Padures Muiža”. Biļetes: bilesuserviss.lv

TURLAVĀ

10. jūlijā 21.00–24.00 Turlavas Dižgaiļu parka estrādē baudīsim koncertu, spēlēs Māris Lembers. Ieeja – bez maksas. Līdzi ņemiet termosā siltu tēju vai kafiju, kam vēsi – plediņu.

VĀRMĒ

11. jūlijā no 10.00 Vārmes sporta stadionā – Vārmes pagasta atklātās vasaras sporta spēles. Vairāk informācijas: varme.lv vai pa tālr. 26568767 (Ilze Druvaskalna).

Muzeja pastāvīgā ekspozīcija, izstādes un pasākumi 

Izstādes

Muzejā apskatāma izstāde “Drukātais vārds: Kuldīgas preses vēsture”.

No 17. jūlija līdz 6. septembrim gleznu izstāde “Gleznotājas”.

Tajā apskatāmi mākslinieces Helēnas Heinrihsones un viņas audzēkņu – Jolantas Ozollapas, Anitas Biedriņas, Anitas Putniņas, Ilzes Putniņas, Ingutas Bīriņas, Ilzes Stīveres, Kristīnes Straumes, Nikas un Tatjanas Poļakas – mākslas darbi.

18. jūlijā ekspozīcijā “Turīga kuldīdznieka dzīvoklis 20. gadsimta sākumā” rožu izstāde, kas veidota sadarbībā ar ģimenes stādaudzētavu “Rozītes”.

Ekspozīcija

Muzejā apskatāma ekspozīcija “Turīga kuldīdznieka dzīvoklis 20. gadsimta sākumā” un “Kuldīga pirms mums”.

Spēle

17.–19. jūlijā orientēšanās spēle “Burtu paslēpes” ģimenēm ar bērniem.

Spēle padarīs muzeja apmeklējumu aizraujošāku, un tās laikā varēs iepazīt Kuldīgas novada muzeju un tā apkārtni.

Akcija

Līdz 8. septembrim novadnieki aicināti piedalīties akcijā “Kuldīga iedvesmo” un radīt mākslas darbu (gleznu, fotogrāfiju, dzeju, audio, video, dažādus rokdarbus u.c.), kurā attēlota viņu iedvesmojošā pilsēta. Muzeja komanda izvēlēsies krāšņākā un radošākā darba autoru, kurš saņems 50 eiro dāvanu karti no atpūtas kompleksa “Usmas Meķi”.

Radīto mākslas darbu vizualizācijas jāiesūta līdz 8. septembrim e-pastā Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.. Klāt jāpievieno informācija par darba autoru un nosaukumu, kā arī īss apraksts par to, kas ir autora iedvesmojošā Kuldīga un kāpēc tā attēlota tieši tādā formā.

Vairāk informācijas: www.kuldigasmuzejs.lv.

Ieeja Kuldīgas novada muzejā bez maksas.

Izstādes Kuldīgas Mākslas namā 

Kuldīgas Mākslas nams apmeklētājiem atvērts trešdienās, ceturtdienās, piektdienās, sestdienās 10.00–18.00, svētdienās 10.00–16.00.

Līdz 12. jūlijam apskatāma Kuldīgas Mākslas skolas audzēkņu radošo noslēguma darbu izstāde.

Adrese: 1905. gada ielā 6, Kuldīgā

Vairāk informācijas: Kuldīgas mākslinieku rezidences lapā www.facebook.com/kuldigaresidence

Izstāde Kuldīgas Mākslinieku rezidences galerijā 

Kuldīgas Mākslinieku rezidences galerija apmeklētājiem ir atvērta no ceturtdienas līdz svētdienai 12.00 – 18.00.

Līdz 12. jūlijam šeit apskatāma izstāde “Deisus”, kas aicina tuvāk iepazīt ikonu glezniecību un Latvijas ikonogrāfu darbu. Izstāde iepazīstina ar ikonogrāfiju un tās tipoloģiju, piedāvājot sastapties ar ikonām aci pret aci, lai novērtētu tās, ne tikai kā sakrālus objektus, bet arī mākslas darbus. Tāpat šī ir unikāla iespēja Kuldīgā ieraudzīt lielformāta Svētās Aleksandrijas Katrīnas – pilsētas aizbildnes – ikonu.

Iespēja apmeklēt izstādi kuratoru pavadībā!

Izstādes “Deisus” pēdējā nedēļas nogalē 11. un 12. jūlijā Kuldīgas Mākslinieku rezidences galerija aicina izmantot iespēju apmeklēt izstādi kuratoru Viktorija Safonova un Jana Pakalna pavadībā. Katru dienu divās ekskursijās būs iespējams aplūkot mākslas darbus kuratoru pavadībā, klausoties stāstījumā par izstādi, tās tapšanu, ikonogrāfiju un mākslas darbiem, kā arī uzdot interesējošos jautājumus.

Ekskursiju grafiks:

11. jūlijā 14.00–15.00 un 16.00–18.00

12. jūlijā 13.00–14.00 un 15.00–17.00

Iepriekšēja pieteikšanās nav nepieciešama.

Adrese: Pils ielā 2, Kuldīgā

Vairāk informācijas: Kuldīgas mākslinieku rezidences lapā www.facebook.com/kuldigaresidence

Izstāde Vecajā rātsnamā 

Apmeklētājiem atvērts Kuldīgas vecais rātsnams un Kuldīgas aktīvās atpūtas centrs. Apmeklētājus šeit gaida no pirmdienas līdz piektdienai 9.00 – 17.00, sestdienās, svētdienās 10.00 – 15.00.

Līdz 26. jūlijam – Sigitas Pļaviņas izstāde “Harmonija”.

Adrese: Baznīcas iela 5, Kuldīga

Vairāk informācijas: https://www.facebook.com/Vecaisratsnams/

Līvijas Rezevskas izstāžu zāles pastāvīgā ekspozīcija 

Tēlnieces, Kuldīgas goda pilsones Līvijas Rezevskas izstāžu zālē apskatāma pastāvīgā ekspozīcija. Izstāžu zāle atvērta apmeklētājiem no trešdienas līdz svētdienai 10.00–16.00.

Līdz 15. jūlijam 2. stāvā – Inetas Freidenfeldes, Martas Jurjānes, Elīnas Alkas Rikmanes, Evijas Rudzītes un Laumas Palmbahas ikonu, gleznu un grafikas izstāde.

Adrese: Mucenieku iela 19, Kuldīga.

Izstāde koprades telpā “Metro Coworking” 

 Līdz 19. augustam fotogrāfes un sportistes Justīnes Zonnes fotoizstāde “in motion”.

Adrese: Liepājas iela 8, Kuldīga.

Kuldīgas Adatu tornis 

Apmeklētājiem atvērta Adatu ekspozīcija industriālā mantojuma tornī. Tā apskatāma no ceturtdienas līdz sestdienai 11.00 – 17.00, svētdienās 11.00 – 15.00.

Pagājušā gadsimta sākumā neviena plašās Krievijas impērijas māja nevarēja iztikt bez Kuldīgas fabrikas “Meteors” darinājumiem. Bijušā adatu fabrikas kompleksa atjaunotajā tornī ierīkota industriālā mantojuma ekspozīcija.

Adrese: Liepājas iela 37, Kuldīga

Kontakti: (+371) 29334403

Vairāk informācijas: https://www.facebook.com/KuldigasAdatutornis/

Ekspozīcija “Suitu godi” Basos 

Iepriekš piesakoties pa tālruni 29266724, Basu tautas namā apskatāma ekspozīcija “Suitu godi”.

Ekspozīcija “Suitu godi” stāsta par četriem nozīmīgākajiem notikumiem suitu novada ļaužu dzīvē – kristībām, laulībām, bērēm un dažādām ar baznīcu un gadskārtām saistītām tradīcijām. Bagātīgo un krāšņo ekspozīciju veido gan materiālas, gan nemateriālas kultūrvēstures liecības, kas tipiskas tieši suitu novadam. Izstādē aplūkojami godiem raksturīgie priekšmeti, piemēram, šūpulis, pūralāde, zārks, svētku galds. Īpaši koši izveidota suitu kāzu aina, kurā redzami suitu tautastērpi kāzu godiem.

Ekspozīciju papildina audiovizuālais materiāls – vēsturiskas fotogrāfijas, kurās tradicionālajās svinībās redzami vietējie suitu novada ļaudis, un audio faili ar katriem godiem raksturīgajām dziesmām.

Ekspozīcijas galvenie mērķi ir popularizēt suitu kultūras mantojumu un izveidot atraktīvu kultūrtūrisma galamērķi Basos. “Suitu godu”ekzpozīcijas idejas autori ir suitu kopienas aktīvākie cilvēki. Tērpus un tekstilizstrādājumus darinājuši suitu amatnieki un Alsungas audējas. Ļoti nozīmīgs devums ekspozīcijai ir vēsturiskie sadzīves priekšmeti, ko izstādei atvēlējuši Basu iedzīvotāji.

Iepazīsti vecpilsētas nianses!

Kuldīgas novada muzejs aicina kuldīdzniekus un viesus piedalīties spēlē “Vecpilsētas nianses”. Spēle aizvedīs pastaigā pa pilsētas šarmantākajām vietām. Viss, kas nepieciešams, lai piedalītos spēlē “Vecpilsētas nianses”, ir viedtālrunis un “Google Maps”.

Atveriet maršrutu https://ej.uz/vecpilsetas_nianses un dodieties pastaigā pa vecpilsētu! Tajā jūs varēsi ielūkoties pilsētas senajās ainās, aplūkojot ēku fotogrāfijas no muzeja krājuma, kā arī uzzināt vēsturiskus faktus par Kuldīgu. Spēles uzdevumi rosinās vērīgāk aplūkot ēkas un atklāt daudz ko jaunu par mūsu pilsētu. Uzdevumu atbildes nav jāiesūta, tās tikai jāierauga pilsētvidē.

Lai aizraujoša pastaiga!

Vides izzināšanas programma – interaktīvs pārgājiens “Kuldīga mākslinieka acīm”

Kuldīgas Galvenā bibliotēka piedāvā iespēju interesantā veidā iepazīt Kuldīgu no cita skatu punkta –  interaktīvā pārgājienā “Kuldīga mākslinieka acīm”.

Kuldīga ir pilsēta, ko daudzu radošo profesiju pārstāvji ir izmantojuši iedvesmai saviem darbiem. Interaktīvajā pārgājienā ar uzdevumiem “Kuldīga mākslinieka acīm” vairāk uzzināsiet par Kuldīgas māksliniekiem un vietām, kur viņi pulcējas un glezno, tādējādi arī nostiprinot informācijas meklēšanas iemaņas - par dzimto pilsētu un novadu - Kuldīgas Galvenās bibliotēkas veidotajā Novadpētniecības datu bāzē.

Uzdevumi veidoti Google veidlapās, bet saite uz nākamo uzdevumu būs redzama pēc atbildes iesniegšanas. Meklēšanas ceļš ir norādīts katrā uzdevumā. Izpildiet uzdevumu → iesniedziet atbildi → klikšķiniet uz saites un dodieties tālāk!

Pārgājiens ir veids, kā mūsdienīgā veidā iepazīst dzimto vietu, vienlaikus apgūstot prasmes informācijas meklēšanai katalogos un datu bāzēs, kas turpmāk noderēs meklējot informāciju vai vienkārši vēloties uzzināt kaut ko jaunu. Šāda programma veicina lokālpatriotismu, aktīvu dzīvesveidu, kā arī saturīgu brīvā laika pavadīšanu ar ģimeni un draugiem.

Uzsākt programmu var reģistrējoties un sākot spēli patstāvīgi šeit: https://ej.uz/maksliniekaacim .

Jaunums! Muzejs aicina radīt savu iedvesmojošo Kuldīgu 

Kuldīgas novada muzejs aicina novadniekus piedalīties akcijā “Kuldīga iedvesmo” un radīt mākslas darbu, kurā attēlota viņu iedvesmojošā pilsēta. Muzeja komanda izvēlēsies krāšņākā un radošākā darba autoru, kurš saņems 50 eiro dāvanu karti no atpūtas kompleksa “Usmas Meķi”.

Idejas autore, Kuldīgas novada muzeja sabiedrisko attiecību un izglītības nodaļas vadītāja Kristīne Āboliņa rosina cilvēkus būt radošiem: “Ar šīs akcijas palīdzību vēlamies rosināt ikvienu novadnieku pavērties visapkārt un atklāt to, kas viņu iedvesmo mūsu pilsētā, attēlojot to mākslas darbā. Iedvesmot var cilvēki, vietas vai lietas – katram iedvesmojošā Kuldīga būs kas cits. Katra akcijas dalībnieka radošais darbs būs unikāls, jo māksla rodas tad, kad cilvēks sevi izpauž. Tas ir aizraujošs process, kura rezultātā dažreiz rodas visneiedomājamākais. Ja novadnieki būs atsaucīgi, radošos darbus izlases veidā apkoposim izstādē, kuru būs iespējams aplūkot Kuldīgas novada muzejā.”

Muzejs aicina akcijā piedalīties gan novada amatniekus un rokdarbniekus, gan arī māksliniekus, fotogrāfus un citus radošus cilvēkus, kuru ikdiena vai brīvais laiks saistīts ar radīšanu. Radīto mākslas darbu vizualizācijas jāiesūta līdz 8. septembrim e-pastā Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.. Klāt jāpievieno informācija par darba autoru un nosaukumu, kā arī īss apraksts par to, kas ir autora iedvesmojošā Kuldīga un kāpēc tā attēlota tieši tādā formā.

Ideja par akciju “Kuldīga iedvesmo” radās, iedvesmojoties no muzeja krājuma veidotās izstādes “Iedvesmojošā Kuldīga 19.–21. gadsimta gleznās un grafikā”. Tajā aplūkojami mākslas darbi no Kuldīgas novada muzeja mākslas kolekcijas. Izstāde muzejā apskatāma līdz 12. jūlijam.

“Pagaidu Taciņas” – ja vēlies izkustēties svaigā gaisā, nāc un pamēģini! 

Tās nav sacensības un tev pat nav jāskrien, ja vien to pats nevēlies. Droši vari izvēlēties vai nu kādu no jau mūsu izplānotajām distancēm, vai arī kartē ar visiem attiecīgajā apvidū izvietotajiem kontrolpunktiem saplānot pats savām spējām piemērotu un dodies skrējienā vai pastaigā pa mežu.

Ņem līdzi draugus vai ģimeni, bet, protams, ievērojot visus šobrīd valstī noteiktos un spēkā esošos ierobežojumus!

Nebaidies par rezultātu – to neviens cits bez tevis paša, ja nevēlēsies, neuzzinās, jo laiku fiksē tikai tu pats. Galu galā galvenais jau nav tās stundas, minūtes un sekundes, bet gan kustība svaigā gaisā, brīvība mežā un kvalitatīvi pavadītais laiks!

Tiesa, mēs tāpat lūdzam visus dalībniekus reģistrēt savu dalību, lai redzam, kāds ir pieprasījums pēc šādām aktivitātēm un spētu nodrošināt dalībniekus ar sagatavotām karšu izdrukām mežā, jo saprotam, ka ne visiem ir iespēja pie tādām tikt pašu spēkiem.

“Pagaidu Taciņas” organizē Kuldīgas tūrisma un orientēšanās klubs “TAKA”.

“Pagaidu Taciņu” iespējas šobrīd

  • Iepriekš ierīkotā trase Mežvaldē;
  • Iepriekš ierīkotā trase Struņķukrogs – Tigves pilskalns.
  • Iepriekš ierīkotā trase Skrundā, Klūgu mežā.

Uzmanību! Dodoties uz trasēm, kas pieejamas jau ilgāku laiku, iesakām ar kartēm nodrošināties pašiem, jo to uz vietas var nebūt. Kartes un vairāk informācijas: http://taka.kuldiga.lv/ ; https://www.facebook.com/KuldigasTAKA/

{slider Zilā karoga peldvieta Mārtiņsalā |closed|gray|}

Mārtiņsalā iekārtotajā peldvietā jau 11. gadu plīvo Zilais karogs, apliecinot drošu un sakārtotu vidi, kā arī izcilu ūdens kvalitāti.

Peldvietā ir sakārtota infrastruktūra. Lai cilvēki, tostarp tie, kuriem ir kustību traucējumi, varētu ērtāk nokļūt peldvietā, izbūvēti celiņi Mārtiņsalas ziemeļaustrumu pusē. Ierīkots arī apgaismojums, lai Mārtiņsalu būtu ērti apmeklēt arī tad, kad satumst. Te ir pludmales volejbola laukums, kā arī multifunkcionāls bērnu rotaļu laukums ar šūpolēm, slīdkalniņu un dažādiem kāpelēšanas elementiem, ko novērtē mazie atpūtnieki. Izvietoti arī piknika galdi un soli.

Peldētājus līdz peldsezonas beigām ik dienu no 10.00 līdz 22.00 uzrauga glābēji.Taču atgādinām, ka par drošību pie ūdens jārūpējas arī pašiem. Aicinām nebūt pārdrošiem un uzmanīties no zemūdens akmeņiem, jo straumes dēļ nevar noteikt to atrašanās vietu. Vecāki aicināti pastiprināti pieskatīt bērnus ūdens tuvumā, kā arī nelaist vienus ūdenī.

Ūdens mainīgā līmeņa un spēcīgās straumes, kā arī nelīdzenās un slidenās virsmas dēļ pārvietošanās pa rumbu ir ļoti bīstama. Mārtiņsalas glābēju atbildības zona ir pludmale, nevis rumba, kā daudziem var šķist. Tomēr glābēji reaģē uz nelaimi arī ārpus pludmales.

Pastaigu takas Kuldīgā un apkārtnē

Ventas ielejas dabas taka

Dabas liegumā “Ventas ieleja”, Pils ielā 8, atrodams sākuma punkts divus kilometrus garajai un skaistajai dabas takai. Pastaigu taka ved gar Ventas kreiso krastu un savieno Kuldīgas veco ķieģeļu tiltu ar jauno tiltu, kas ļauj iedzīvotājiem un Kuldīgas viesiem baudīt Ventas ielejas dabas skaistumu, neierastas ainavas un aktīvi pavadīt laiku dabā.

Taka ir labiekārtota ar no jauna izveidotiem celiņiem, koka laipām, tiltiņu pāri gravām, skatu laukumiem, atkritumu urnām, soliem un apgaismojumu. Tā veidota pietiekami plata, lai pa to bez problēmām varētu pārvietoties un samainīties gājēji, māmiņas ar bērnu ratiņiem un cilvēki ratiņkrēslā.

http://visitkuldiga.com/ventas-ielejas-dabas-taka/

Pārventas parka dabas daka

Arī Ventas labajā krastā, Pārventas parkā ierīkota ainaviska pastaigu taka. Pārventas parkā var apskatīt arī Imanta Ziedoņa fonda “Viegli” apsaimniekoto kartupeļu lauku, kur jau otro gadu, klausoties “Kartupeļu Lauka Radio”, aug kulturālie kartupeļi.

Kalnansu purva taka

Kalnansu purvā apkārt ezeriņam ierīkota pastaigu taka, kura ietver purvainu mežu, Bezdibeņa ezeru un tipisku purvu ar tam raksturīgiem augiem. Pa dēļu celiņu var pārvietoties arī cilvēki ar kustību traucējumiem un vecāki ar maziem bērniem.

http://visitkuldiga.com/kalnansu-purva-taka/

TŪRISMA UZŅĒMĒJU PIEDĀVĀJUMS 

Kuldīgā un tās apkārtnē, sākoties vasaras tūrisma sezonai, jau esošajām dabas vērtībām – Ventas rumbai, senajam ķieģeļu tiltam pār Ventu, skaistajām vecpilsētas ēkām un parkiem, kas apskatāmi ik dienu, pievienojusies liela daļa no apskates vietām, kas ir pielāgojušās situācijai un nu no jauna aicina pie sevis viesus, nodrošinot, lai viņi justos droši un omulīgi.

KURP DOTIES UN KO DARĪT?

Dzīvais muzejs “Senais Kuldīgas stāsts”

Interaktīvā ekspozīcija aizraujošā veidā vēsta par Kuldīgas senatnes notikumiem.

Adrese: Jelgavas iela 2, Kuldīga

Kontakti: (+371) 27323117

https://www.facebook.com/SenasKuldigasstasts/

Ekskursiju vilcieniņš “Ludis”

Vilcieniņš vizina cauri pilsētai, ļaujot iepazīt un izzināt Kuldīgas ielas, vēsturiskās ēkas, vietas un notikumus.

Sākuma punkts: Kuldīgas senā ķieģeļu tilta galā

Kontakti: (+371) 29833222

https://www.facebook.com/goldingentrain/

Kafijas grauzdētava “Curonia”

Iespēja ieskatīties kafijas pupiņu grauzdēšanas procesā un uzzināt dažādas nianses izcilas kafijas baudīšanai.

Adrese: Baznīcas iela 6, Kuldīga

Kontakti: (+371) 28826604, curoniacoffee.com

https://www.facebook.com/curoniacoffee/

Izlaušanās spēle jeb Escape Room Kuldīga

Spēles dalībnieki tiek ieslēgti istabā, no kuras tiem jāizkļūst 60 minūšu laikā, risinot paslēptus uzdevumus.

Adrese: Baznīcas iela 32, Kuldīga.

Kontakti: (+371) 28728202

https://www.facebook.com/escaperoomkuldiga/

Mājas vīnu ražotne GRP

Mājas vīnu degustācija, kurā iespējams nobaudīt dažādu saimnieku dārzā audzētu ogu un augļu vīnus.

Adrese: J.Mātera iela 9, Kuldīga.

Kontakti: (+371) 28344364; 29162402

FB: SIA GRP

https://www.facebook.com/Salonavini/

Z/s “Smilškalni”

Iespējams nodegustēt un iegādāties Kuldīgā tapušus mājas vīnus no pašu audzētām ogām – avenēm, upenēm, kazenēm un smiltsērkšķiem.

Adrese: Tehnikas iela 12, Kuldīga.

Kontakti: 26796182, www.smilskalni.lv

https://www.facebook.com/SmilskalnuVins/

Strausu ferma “Nornieki”

Ekskursija ar gidu lielākajā strausu fermā Latvijā. Šeit apskatāmi gan lieli, gan mazi strausi, kā arī kaziņas. Pieejamas arī degustācijas un lauku romantikas baudīšana uz ģimenes restorāna [ar putniem] terases.

Adrese: “Nornieki”, Snēpeles pagasts.

Kontakti: (+371) 29123501, www.strausuferma.com

https://www.facebook.com/Strausu-ferma-Nornieki

https://www.facebook.com/restaurantarputniem/

Riežupes smilšu alas

Gida pavadībā iespējams apskatīt 460 m garu alu labirintu, kurā apmeklētāji dodas vien sveču gaismā, izzinot un sajūtot alu īpašo atmosfēru.

Adrese: Rumbas pagasts.

Kontakti: (+371) 29555042; 28636831; 29896646, www.smilsualas.lv

Ēdoles pils

Teikām un leģendām apvītā pils aicina apmeklētājus iepazīt pils vēsturi un apskatīt senās detaļas, kā arī nobaudīt gardus ēdienus pils krodziņā.

Adrese: Ēdoles pagasts.

Kontakti: (+371) 63321251, www.edolespils.lv

https://www.facebook.com/EdolesCastle

https://www.facebook.com/pilskrogsedole

Maras muiža

Muižas saimniece piedāvā ekskursiju un aizraujošu stāstījumu par muižas pirmsākumiem līdz pat šai dienai, kā arī baudīt kafiju uz muižas terases vai rūpīgi iekoptajā muižas dārzā.

Adrese: Turlavas pagasts.

Kontakti: (+371) 26376974, www.marasmanor.info

https://www.facebook.com/MarasManor/

Padures muiža ar parku

Ekskursija pa seno muižu saimnieka pavadībā. Interesanti fakti un liecības par muižas vēsturi.

Adrese: Padures pagasts.

Kontakti: (+371) 29640028, www.paduremanor.com

https://www.facebook.com/PaduresMuiza/

Keramikas darbnīca “Saules ceplis”

Šeit darbojas dizainere-keramiķe Madara Atiķe, kura ir viena no nedaudzajiem amata meistariem, kas traukus darina pēc sentēvu tehnoloģijas. Ikviens ir laipni aicināts iemēģināt roku māla meistarklases nodarbībās pagatavojot pats savu trauciņu melnās keramikas tehnikā.

Adrese: “Medulāji”, Padures pagasts.

Kontakti: (+371) 26072594

https://www.facebook.com/SaulesCeplis/

Keramiķe Inta Medniece

Keramiķe aicina iemēģināt roku senajā amatā un katram pašam no māla piciņas uzburt skaistus māla traukus mālu trauku darināšanas meistarklasē.

Adrese: “Remesi”, Padures pagasts.

Kontakti: (+371) 22139680

Bišu drava “Baļļas”

Iespēja ielūkoties bišu rosīgajā dzīvē, kā arī nobaudīt plašu sortimentu ar dažādiem medus produktiem. Jautrākais laika pavadīšanai pieejamas dažādas atrakcijas un darbnīcas.

Adrese: “Baļļas”, Turlavas pagasts.

Kontakti: (+371) 29376385, www.ballas.lv

https://www.facebook.com/medusballa/

Lauku sēta “Zemturi”

Lauku saimniecībā iespējams apskatīt lielākus un mazākus mājdzīvnieciņus - gotiņu, zirgus, pundurcūciņas, mājputnus kā arī vairāk kā 100 trušus.

Adrese: “Zemturi”, Laidu pagasts, Kuldīgas novads.

Kontakti: (+371) 28787683

https://www.facebook.com/rudaistrusis

Aicinām apmeklējumu pieteikt iepriekš un ievērot visus piesardzības pasākumus. Būsim atbildīgi viens pret otru! Esam par drošu ceļošanu!