Makšķernieki licences makšķerēšanai Ventā varēs iegādāties arī “Mana Cope”

Makšķerētāji
Foto: Kārlis Komarovskis

Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs ir radījis interaktīvu palīgu makšķerniekiem “Mana Cope”, kas pieejama gan kā interneta resurss www.manacope.lv, gan kā mobilā lietotne Android un iOS ierīcēm.

Ko “Mana Cope” piedāvā makšķerniekam?

Copes kartes un licences. Lietotnē vienuviet nopērkamas elektroniskās makšķerēšanas, vēžošanas un zemūdens medību kartes un makšķerēšanas licences populārākām licencētām copes vietām Latvijā, t.sk. Ventas upes posmam Kuldīgas novadā. “Mana Cope” lietotāji makšķerēšanas licences var iegādāties gan sev, gan citai personai.

Ja “Mana Cope” lietotājs licenci iegādājas sev, visi dati par to ir pieejami lietotāja profilā sadaļā “Mani pirkumi”, ja licence ir derīga, vai sadaļā “Pirkumu vēsture”, ja licencei beidzies derīguma termiņš. Licencei, kurai nav nodota atskaite, pievienota izsaukuma zīme.

Ja ”Mana Cope” lietotājs iegādājies licenci citai personai, licence pēc pirkuma veikšanas tiek nosūtīta uz attiecīgās licences īpašnieka e-pasta adresi. Šis e-pasts arī satur tiešsaistes saiti licences lomu atskaites iesniegšanai.

Lietotnē izveidoti vairāki tehniski risinājumi, lai elektronisko licenču lomu atskaišu iesniegšanu padarītu ērtu un vienkāršu. Ja makšķernieks licenci nav izmantojis, nav neko nenoķēris vai lomā nav paturējis zivis, ir iespēja iesniegt atskaiti, spiežot pogu “Neko nenoķēru”. Tiem, kuri noķēruši zivi, kuru vēlas reģistrēt lomu atskaitē (var reģistrēt arī atlaistas zivis), izmanto pogu “Pievienot lomu”. Kad makšķernieks ievadījis lomu, tiek piedāvātas četras izvēles:

 • poga “Saglabāt un pievienot vēl”. Šo pogu izmanto, ja nepieciešams reģistrēt šai atskaitei nākamo lomu;
 • poga “Saglabāt un aizvērt”. Šo pogu izmanto, ja makšķernieks turpinās copēt ar šo licenci un nākotnē vēl pievienos tai lomus;
 • poga “Saglabāt un iesniegt atskaiti”. Šo pogu izmanto, ja licencei lomi vairs netiks pievienoti un makšķernieks pabeidzis ievadīt datus par gūtajiem lomiem. Šajā gadījumā licences atskaite tiek nodota licencētās makšķerēšanas organizētājam;
 • poga “Atcelt”, kas atceļ iesākto darbību.

Makšķernieku ērtībai “Mana Cope” lietotnē pieejami gan Kuldīgas novada pašvaldības saistošie noteikumi Nr. 2017/4 “Par Nolikuma par licencēto makšķerēšanu Ventas upē Kuldīgas novada administratīvajā teritorijā 2017.-2021. gadā apstiprināšanu”, gan to konspekts, kas satur svarīgāko informāciju, kas jāzina dodoties copēt Ventā.

Kartes sadaļa “Kur copēt?” Mobilā lietotnē iestrādāta karte ar Latvijas upēm, ezeriem un ūdenskrātuvēm. Karte ir ne tikai vizuāls Latvijas ūdeņu atspoguļojums, bet gan vizuāla datu bāze, kur iegūt informāciju par īpaši aizsargājamām dabas teritorijām, kur pastāv ierobežojumi makšķerēšanai, sezonāliem liegumiem, makšķerēšanai bīstamām vietām, laivu lietošanas un ātruma ierobežojumiem uz ūdeņiem, kā arī par makšķerniekiem draudzīgām vietām, t.sk. laivu ielaišanas vietas, naktsmītnes, laivu nomas u.tml. makšķerēšanai noderīgiem servisiem. “Mana Cope” kartē iestrādāts arī “copes asistents”, piemēram, makšķernieks, aktivizējot savu atrašanas vietu, saņem brīdinājumus par tuvošanos vai atrašanos teritorijās, kur pastāv jebkādi ierobežojumi makšķerēšanai.

Copes kalendārs. Te apkopota informācija par makšķerēšanas liegumiem, makšķerēšanas sacensībām Latvijā, copes prognozēm, saullēkta un saulrieta informācija, kā arī cita makšķerniekiem noderīga informācija.

Copes noteikumi. Lai makšķerniekiem vienmēr pa rokai būtu aktuālā ar makšķerēšanu saistītā likumdošana, “Mana Cope” apkopojusi svarīgākos normatīvos dokumentus, kas regulē makšķerēšanu Latvijas ūdeņos, šeit vienuviet atrodami arī licencētu makšķerēšanas vietu nolikumi.

Copes padomi. Padomu sadaļāietverta informācija par Latvijas upēm, ezeriem un ūdenskrātuvēm, zivju sugu apraksti, kā arī iepriekš izdotā makšķernieku ceļveža “Ķer. Bet ievēro” elektroniskā versija latviešu, krievu un angļu valodā. Nākotnē plānots šo sadaļu papildināt ar blogu “Padomi jaunajiem makšķerniekiem”, kur sniegs ieteikumus tiem, kuri tikai uzsāk savas makšķernieku gaitas.

Lai lietotne saturētu aktuālu un makšķerniekiem nozīmīgu informāciju, ir izveidotas saziņas iespējas ar “Mana Cope” uzturētājiem, izveidota lietotnes lapa sociālajā tīklā “Facebook”, kā arī “Mana Cope” palīgu grupa, profils “Instagram”. Vienmēr iespējams sazināties, arī zvanot uz informatīvo tālruni 26360007 vai sūtot e-pastu uz Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt..

Dodies copēt? Paķer līdzi “Mana Cope”!

ManaCope plakāts

 • Lietotnē “Mana Cope” licences varēs iegādāties no 1. maija.
 • Licences joprojām var iegādāties arī, izmantojot SIA “ZZ Dats” interneta pakalpojumu mājas lapas epakalpojumi.lv sadaļā “eLOMS”.
 • Personas, kam nav pieejami e-pakalpojumi, licenci var iegādāties SIA ”Rietumu nafta” degvielas uzpildes stacijā Kuldīgā, Graudu ielā 31.
 • Gada bezmaksas licenci noteiktu personu kategorijas var saņemt:
 • Kuldīgas novada pašvaldības policijā Kuldīgā, Strautu ielā 1, tālr. 63320373;
 • Rumbas pagasta pārvaldē “Atvasītes”, Riežupes iela 1, Mežvaldē, Rumbas pagastā, tālr. 63323935;
 • Padures pagasta pārvaldē “Arāji”, Padurē, Padures pagastā, tālr. 63348149.

Līdz ārkārtējās situācijas beigām, 12. maijam, aicinām bezmaksas licenci klātienē neizņemt! Makšķerējot līdzi jāņem personu apliecinošs dokuments, un noķertais loms jāpiefiksē. 

 

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
 • Šim rakstam komentāru nav