Seniori piedalās programmā “Pats savam SAIMES GALDAM”

senioru pabalsts pats savam saimes galdam
Foto: Ričards Sotaks

Kuldīgas Senioru skola iesaistījusies programmā “Pats savam SAIMES GALDAM”, ko finansē Borisa un Ināras Teterevu fonds. Projekta “Senioru iespēju un prasmju pieturas” mērķis ir dot iespēju Kuldīgas novada senioriem, izvērtējot savus resursus un  gatavību saimniekot savos mazdārziņos, izaudzēt un sagatavot pārtiku savas ģimenes galdam nākamajai ziemai.

Senioru skolas vadītāja Ruta Orlova stāsta, ka aptaujāti seniori, lai noskaidrotu, kuriem ir savs mazdārziņš un būtu nepieciešams atbalsts sēklu, stādu, mēslojuma vai darbarīku iegādei. Atsaukušies un projektā atbalstu saņems ap 30 seniori, kuri gatavi pilnveidot saimniekošanu, lai gūtu atbalstu izaudzēto un sakonservēto produktu veidā, tādējādi papildinot mājsaimniecību ienākumus. Noskaidrots, kas viņiem nepieciešams, lai varētu trūkstošo sagādāt.

Šīs nedēļas sākumā projekta dalībnieki, ievērojot visas valstī noteiktās piesardzības normas, konkrētos laikos ieradās agrākajās Kuldīgas pamatskolas telpās, lai saņemtu nepieciešamo – sēklas kartupeļus, augu sēklas un darbarīkus.

Projektā aprīlī un maijā paredzētā iepazīšanās nodarbība un ekskursija uz kādu no veiksmīgām saimniecībām gan nenotiks, jo ārkārtējā situācija šobrīd nekādus pasākumus nepieļauj. Tāpat pagaidām nav zināms, vai uz vasaras beigām varēs notikt konservēšanas meistarklase, lai ģimenes varētu iegūt jaunas zināšanas un prasmes par to, kā jau izaudzēto varētu gan lietot savam saimes galdam, gan izaugušos dārzeņus un garšaugus sagatavot ziemai. Ja situācija atļaus, satiksim čaklos seniorus Hercoga Jēkaba gadatirgū ar izaudzētās ražas un sagatavoto konservu izstādi.  

Borisa un Ināras Teterevu fonds projekta īstenošanai piešķīris atbalstu 1500 eiro apmērā.

 

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Šim rakstam komentāru nav