Covid-19 analīzes var nodot arī Kuldīgā

grundamana
Foto: Ričards Sotaks

Covid-19 analīzes iespējams veikt arī Kuldīgā. No šīs nedēļas analīžu paraugu noņemšanu nodrošina gan E. Gulbja laboratorija, gan Centrālā laboratorija. Abas laboratorijas veic gan valsts apmaksātās analīzes, gan analīzes par maksu.

E. Gulbja laboratorija analīžu paraugus noņem izbraukuma vizītēs mājāsAnalīzes var nodot tikai pēc iepriekšēja pieraksta, zvanot pa tālruni 67801112. Covid-19 maksas pārbaudes cena ir 80,40 eiro.

Centrālā laboratorija analīžu paraugus noņem analīžu ņemšanas punktā A. Grundmaņa stadiona sarga mājas sportistu ģērbtuvē, Īsajā ielā 4 (lauktehnikas stadions).Darba laiks būs atkarīgs no pacientu skaita.

Lai pieteiktos valsts apmaksāto Covid-19 analīžu veikšanai, jāzvana pa tālruni 8303. Ja analīzes vēlaties veikt par savu naudu, jāzvana pa tālruni 20030006 vai 20033722. Pa šo tālruni aicinātas pieteikties arī ārstniecības personām ar Covid-19 raksturīgiem simptomiem valsts apmaksātu analīžu veikšanai. Covid-19 maksas pārbaudes cena ir 80 eiro.

Atgādinām, ka uz analīžu ņemšanas vietu drīkst ierasties tikai savā automašīnā, aizliegts nākt kājām vai braukt ar sabiedrisko transportu.

Dodoties gan uz maksas, gan bezmaksas pārbaudēm, līdzi jāņem personu apliecinošs dokuments.

Valsts apmaksātas Covid-19 analīzes veic:

personām, kurām ir simptomi (klepus, paaugstināta ķermeņa temperatūra, elpas trūkums bez cita izskaidrojama iemesla) un cilvēks pirms simptomu parādīšanās 14 dienu laikā bijis ārzemēs vai bijis ciešā kontaktā ar Covid-19 slimnieku (personas, kuras Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) ir atzinis par Covid-19 infekcijas slimnieka kontaktpersonām), izņemot tuviniekus, kuri dzīvo kopā ar slimnieku.

Valsts apmaksātas Covid-19 analīzes neveic:

 • iedzīvotājiem bez saslimšanas simptomiem un tiem, kuri pēdējo 14 dienu laikā nav bijuši ārzemēs vai nav bijuši ciešā kontaktā ar SPKC apstiprinātu Covid-19 slimnieku;
 • Covid-19 slimnieku tuviniekiem, kuri dzīvo ar slimnieku vienā mājsaimniecībā un kuriem parādās vieglas akūtas elpceļu infekcijas slimību pazīmes;
 • personām, kuras atgriezušās no ārvalstīm un kurām 14 dienu laikā pēc atgriešanās Latvijā parādījušās vieglas akūtas elpošanas ceļu pazīmes un kuras nevar doties uz testēšanas punktu ar savu transportu. Izņemot gadījumus, ja izmeklējumu būs nozīmējis ģimenes ārsts.

Kā informē par analīžu rezultātiem

Pozitīva rezultāta gadījumā iedzīvotājiem zvana Slimību un profilakses centra speciālists, bet, ja rezultāts būs negatīvs, iedzīvotāji informāciju divu dienu laikā saņems un varēs apskatīt E-veselības portālā.

Lai aplūkotu saņemto paziņojumu, iedzīvotājam interneta pārlūkprogrammā jāatver adrese www.eveseliba.gov.lv, jāizvēlas “Pieslēgties” un “Iedzīvotājs”. Pēc tam jāautorizējas izvēloties kādu no drošas piekļuves līdzekļiem: internetbankas piekļuves datiem, elektronisko parakstu vai personas apliecību (eID). Analīžu rezultātu paziņojums būs apskatāms izvēlnē “Pastkastīte”.

Kā ārstē Covid-19

Covid-19 ir vīrusa infekcija, kurai nav specifiskas ārstēšanas. To ārstē kā jebkuru vīrusu infekciju, pamatojoties uz pacienta klīnisko stāvokli, tāpēc visos gadījumos nav nepieciešams laboratoriski apstiprināt Covid-19 infekciju.

Vienlaikus šiem cilvēkiem, parādoties viegliem saslimšanas simptomiem, ir jāsazinās ar savu ģimenes ārstu, kurš informāciju nodos SPKC epidemioloģiskās izpētes veikšanai (citu kontaktpersonu noteikšanai).

Ja ir aizdomas par Covid-19, bet laboratoriskā izmeklēšana nav veikta (14 dienu laikā pirms slimības pazīmju parādīšanās cilvēks ir bijis ārzemēs vai ir Covid-19 slimnieka kontaktpersona (dzīvo vienā mājsaimniecībā)):

 • neveicot analīzes, klīniski nosaka, ka persona ir saslimusi ar Covid-19;
 • personai telefoniski ir jāsazinās ar savu ģimenes ārstu, sniedzot pēc iespējas precīzāku informāciju par savu veselības stāvokli un jāpilda ārsta norādījumi;
 • ģimenes ārsts izsniedz darbnespējas lapu, ja tas ir nepieciešams, un personai ir obligāts pienākums ievērot mājas karantīnu;
 • cilvēkam ir aizliegts pamest dzīvesvietu un jāizvairās no kontakta ar citiem cilvēkiem;
 • viņam ir jābūt pieejamam saziņai ar savu ģimenes ārstu un jāievēro ārsta noteiktā terapija un režīms;
 • jebkuru zāļu lietošana jāsaskaņo ar ģimenes ārstu, lai mazinātu iespējamo blakusparādību un komplikāciju risku;
 • veselības stāvokļa pēkšņas pasliktināšanās gadījumā jāsazinās ar ģimenes ārstu vai, ja veselības stāvoklis ir kritisks, jāzvana Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestam pa tālruni 113;
 • ikdienas gaitās, pārtraucot izolāciju mājās, persona var atgriezties tikai ar ārsta atļauju, pēc kontroles izmeklējumu veikšanas. Pacients tiek uzskatīts par veselu pēc klīnisko simptomu izzušanas un ja divi atkārtoti testēšanas rezultāti uz Covid-19 ir negatīvi (izmeklējumam piesaka ģimenes ārsts).

Tā kā cilvēka tuvinieki būs bijuši ciešā kontaktā ar klīniski apstiprinātu Covid-19 pacientu, tad arī viņiem būs jāievēro karantīna mājās. Pēc ģimenes ārsta sniegtās informācijas SPKC izvērtēs, vai ir nepieciešams uzsākt epidemioloģisko izmeklēšanu.

Ja personai veselības stāvoklis strauji pasliktinās, tad jāzvana uz NMPD pa tālruni 113. Uz  ārkārtas tālruni jāzvana arī tajos gadījumos, kad Covid-19 slimības simptomi ir smagi (ļoti augsta temperatūra, elpas trūkums). Šādā situācijā visā Latvijā uz izsaukumiem dodas NMPD brigāde, kas nepieciešamības gadījumā pacientu nogādā slimnīcā.

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
 • Šim rakstam komentāru nav