Mūžībā aizgājis bijušais Gēsthahtes birģermeistars Pēters Valters

Pēters Valters

Kuldīgu sasniegusi ziņa, ka mūžībā aizgājis bijušais Kuldīgas sadraudzības pilsētas Gēsthahtes birģermeistars Pēters Valters, kurš bija šajā amatā laikā, kad aizsākās Kuldīgas un Gēsthahtes draudzība.

Pēters Valters dzimis 1943. gada 7.decembrī. Gēsthahtes birģermeistara amatā viņš bija no 1988. gada. Kuldīgas un Gēsthahtes draudzība aizsākās 1991. gadā. “1991.gada 12.martā Kuldīgā pirmoreiz ieradās Gēsthahtes pilsētas delegācija Ernsta Oto Eka vadībā, atvedot sarūpēto humānās palīdzības sūtījumu. Viņiem līdzi bija birģermeistara Pētera Valtera vēstule ar piedāvājumu arī turpmāk veikt humānās palīdzības sūtījumus un veidot abu pilsētu sadarbību. 1991.gadā, kad Latvija vēl bija PSRS sastāvā, tikai nedaudzi uzdrošinājās nodibināt šāda veida kontaktus”, atceras Daina Antoniška, kura ilgus gadus bijusi iesaistīta abu pilsētu sadraudzībā. Pēters Valters personīgi pirmoreiz Kuldīgā ieradās 1992. gada jūlijā, kad Kuldīga svinēja 750. jubileju. Tikai 1996.gada pavasarī, atzīmējot pilsētu sadraudzības piecu gadu jubileju, Kuldīgā tika parakstīts Gēsthahtes un Kuldīgas sadarbības līgums.

Kuldīgu un Gēsthahti Vācijā šķir vairāk nekā 1600 kilometri, taču tas nav bijis šķērslis, lai gandrīz trīsdesmit gadu laikā šo attālumu mērotu abu pilsētu visdažādāko vecumu un profesiju ļaudis, gūstot jaunus iespaidus un ierosmes, kā arī jaunus draugus. Cieša sadraudzība jau kopš 1991.gada izveidojusies Kuldīgas Centra vidusskolai ar Gēsthahtes reālskolu. Abu skolu pārstāvji reizi gadā mēro tālo ceļu pie draugiem un dzīvo ģimenēs, lai iepazītu svešās zemes kultūru un gūtu draugus. Bieži viesi Gēsthahtē un tās tuvākajā apkārtnē ir E. Vīgnera Kuldīgas mūzikas skolas koris “Cantus” un citi muzikāli kolektīvi, ikreiz baudot nedalītu publikas atsaucību un vērtrainas ovācijas.

Kopš 1993.gada februāra Gēsthahtē tika aizsākta naudas ziedojumu vākšanas akcija “Palīdzība Kuldīgas pilsoņiem”. Akcijas gaitā neskaitāmas trūcīgas kuldīdznieku ģimenes, vientuļie pensionāri, bāreņi un invalīdi ar Kuldīgas pilsētas domes Sociālā dienesta starpniecību ir saņēmuši materiālu pabalstu. Ilgus gadus Gēsthahtē pastāv daudzskaitlīga Kuldīgas draugu kopa, kurā Pēters Valters aktīvi darbojās.

2007.gadā Pēters Valters pieņēma lēmumu pārtraukt politiķa karjeru, taču arī pēc tam paturēja Kuldīgu savā sirdī un turpināja interesēties par notiekošo Kuldīgā, kā arī tikties ar latviešu draugiem, kad viņi viesojās Gēsthahtē.

Draugi Kuldīgā skumst par Pētera Valtera aiziešanu mūžībā un izsaka dziļu līdzjūtību Pētera Valtera ģimenei, draugiem, bijušajiem kolēģiem un pārējiem gēsthahtiešiem.

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Šim rakstam komentāru nav