Atbildīgie dienesti meklē cēloni piesārņojumam

Piesārņojums, vide, Venta, Kuldīga, policija, noplūde
Foto: Kristīne Duļbinska

Pašvaldības atbildīgie dienesti kopā ar Valsts vides dienesta speciālistiem meklē cēloni naftas produktu piesārņojumam, kas pēdējo divu nedēļu laikā jau divreiz nokļuvis Kuldīgas lietus ūdens kanalizācijas sistēmā un ieplūdis Ventā. Lai ierobežotu piesārņojuma izplatīšanos, vietā, kur lietus ūdeņi ietek upē, izvietotas bonas piesārņojuma absorvēšanai. Janvāra beigās uzliktās bonas nezināmi cilvēki gan bija mēģinājuši postīt, tāpēc bonu izvietojums pastiprināts. Palielinātu uzmanību šai teritorijai pievērš gan Pašvaldības policijas patruļas, gan “Kuldīgas ūdens” avārijas dienests, regulāri to apsekojot.

Apsekojot netālo ražošanas teritoriju un lietusūdens kanalizācijas akas, patlaban visām iesaistītajām pusēm nav izdevies noteikt piesārņojuma avotu. Lai to noskaidrotu, SIA “Kuldīgas ūdens” pārbaudīs visu lietusūdens kanalizācijas sistēmas pievadus pa posmiem, bet Valsts vides dienesta un pašvaldības speciālisti pārbaudīs, vai teritorijā strādājošajiem uzņēmējiem ir visas vajadzīgās atļaujas atbilstoši uzņēmumu darbības jomai, pārbaudīs inženiertīklu dokumentāciju un pieslēgumus kopējiem pilsētas inženiertīkliem. Pašvaldība arī risinās jautājumu par naftas produktu atdalīšanas sistēmas uzstādīšanu lietusūdens kolektorā.

Nevar izslēgt, ka notikušais ir apzināta kaitniecība, tāpēc pašvaldības policija aicina iedzīvotājus gadījumos, ja tiek novērotas kādas aizdomīgas darbības, izlejot kādas vielas jebkurā vietā pilsētas kanalizācijas sistēmā, nekavējoties par to ziņot pašvaldības policijai, zvanot pa tālruni 28881288 vai arī sūtot ziņu/attēlus “WhatsApp” aplikācijā. Anonimitāte garantēta.

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Šim rakstam komentāru nav