Ventā sākas lašveidīgo zivju sugu makšķerēšanas liegums

policija
Publicitātes foto.

Kuldīgas novada pašvaldības policija atgādina iedzīvotājiem un pilsētas viesiem, ka 1. oktobrī stājās spēkā vairāki liegumi, kas saistīti ar lašveidīgo sugu zivju nārstu. Nelikumīgas lašu zvejas gadījumā neatkarīgi no tā lieluma viens lasis vainīgajam var izmaksāt 715 eiro. Tikmēr citos gadījumos soda apmērs var svārstīties no brīdinājuma līdz pat kriminālatbildībai. Makšķerēšanas kārtību un aizliegumus nosaka Ministru kabineta noteikumi Nr. 800 “Makšķerēšanas, vēžošanas un zemūdens medību noteikumi” un Kuldīgas novada pašvaldības saistošie noteikumi Nr. 2017/4 “Par Nolikuma par licencēto makšķerēšanu Ventas upē Kuldīgas novada administratīvajā teritorijā 2017.-2020. gadam apstiprināšanu”.

Lašu un taimiņu nārsta laikā no 1. oktobra līdz 30. novembrim Ventas upes posmā no ķieģeļu tilta pār Ventas upi līdz Krāčupes ietekai Ventā upes kreisajā krastā un Melnajai Kolkai upes labajā krastā ir aizliegta visa veida makšķerēšana un arī atrašanās upes tuvumā ar makšķerēšanas rīkiem.

Šai pašā laika posmā visā Ventas upes licencētās makšķerēšanas posmā, tas ir, no ķieģeļu tilta līdz pat Abavas ietekai Ventā ir aizliegta zivju makšķerēšana no laivām.

Vēl Ministru kabineta noteikumi no 1. oktobra līdz 31. decembrim aizliedz makšķerēt Ventas upes posmā no tilta pie Zlēkām augšup pret straumi līdz pat Latvijas – Lietuvas robežai, izņemot makšķerēšanu ar dabisko ēsmu. Tāpat atgādinām, ka zemūdens medības visa gada garumā Ventā ir aizliegtas.

Pašvaldības policija informē, ka sadarbībā ar Valsts vides dienestu laika posmā no oktobra strādās pastiprinātā režīmā un regulāri dosies reidos. Pašvaldības policija lūdz iesaistīties arī iedzīvotājiem, lai veiksmīgi novērstu likumpārkāpumus. Aicinām ziņot par aizdomīgām personām un transportlīdzekļiem Ventas upes tuvumā, kā arī informēt, ja upē tiek pamanīti mākslīgi veidoti aizsprosti vai krāvumi. Lūgums par šādiem vai citiem aizdomīgiem gadījumiem ziņot pašvaldības policijas patruļai, zvanot uz 28881288 vai arī sūtot ziņu/ attēlus “Whatsapp” aplikācijā. Anonimitāte garantēta.

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Šim rakstam komentāru nav