Ar augstvērtīgiem rezultātiem aizvadīts 14. Kuldīgas pusmaratons

pusmaratons
Foto: Mareks Gaļinovskis

10. augustā Kuldīgā ar labiem rezultātiem 14. reizi aizvadīts pusmaratons, kas šogad bija arī “Bigbank Skrien Latvija” seriāla sestais posms. Šogad kopumā visās distancēs piedalījās vairāk nekā 2000 skriešanas entuziasti.

Vispirms trasē devās bērni, kuri dažādās vecuma grupās veica 200, 400, 600 un 800 metru skrējienus, par dalību saņemot piemiņas medaļu, un “Milzu” brokastu pārslas. Tālāk sekoja 5,27 kilometru skrējiens, pirms kura ar atbalsta vārdiem uzstājās arī Kuldīgas novada pašvaldības priekšsēdētāja Inga Bērziņa. “Man jums ir trīs novēlējumi. Pirmkārt, katram sasniegt savu personīgo mērķi. Otrkārt, baudāt skriešanas svētkus Kuldīgā, lai jūs no tā gūstat prieku. Un, treškārt, pēc šī skrējiena vēl kādu reizi atgriezties Kuldīgā.”

Desmit kilometru distancē vīriem uzvaras laurus plūca Edgars Šumskis (0:33:41), sudraba godalgu izcīnīja Reinis Hartmanis (0:33:57), turpretim bronza Anatolijam Macukam (0:34:41). Dāmu konkurencē desmit kilometrus Kuldīgā visātrāk veica Gundega Heidingere (0:40:35), otru labāko rezultātu uzrādīja Evita Grencberga (0:42:05), bet trešo – Anastasija Geraseva (0:42:40).

Pusmaratona distancē vīriem ātrākais bija Jānis Višķers, kurš 21 kilometru veica vienā stundā, septiņās minūtēs un 32 sekundēs. Tikai par sekundi no J. Višķera atpalika  Dmitrijs Serjogins, savukārt bronzas godalgu Kuldīgas posmā izcīnīja Kārlis Vīksne (1:12:00). Uzreiz aiz goda pjedestāla palika kuldīdznieks Kristaps Bērziņš (1:12:45). Sieviešu konkurencē Kuldīgas 14. pusmaratonā labākā bija Ilona Marhele (1:22:03), sudraba godalgu izcīnīja Klinta Lauska (1:22:54), savukārt trešajā pozīcijā ierindojās Jekaterina Sokunova (1:24:22).

Pasākuma organizatori, papildus izmainītajai trasei, šogad skrējējiem bija sarūpējuši interesantu uzmundrinājumu. Skrienot pa Kuldīgas ielām, trasē bija izvietoti seši muzikālie punkti. Divos punktos uzstājās dīdžeji, citur atbalstīja vokālais ansamblis, bet vēl citā – bundzinieks. Tikmēr pusmaratona noslēgumā tika aizvadīts 2,5 kilometru labdarības skrējiens “Mans skrējiens Kuldīgai”, kurā slimajai Martai, un viņas mammai Agatei, tika savākti 500 eiro. Nauda tiks izlietota, lai Marta ar mammu varētu rehabilitēties.

Viens no pasākuma organizatoriem, Ivo Solomahins, ir pateicīgs ikvienam par pusmaratona sarīkošanu, kā arī uzsver, ka ir gandarīts par paveikto: “Atsauksmes arī no augstas klases sportistiem bija ļoti labas. Esmu ļoti pateicīgs visiem Kuldīgas uzņēmējiem, kuri atbalstīja pusmaratonu. Paldies arī manai komandai, ar kuru bija ļoti patīkami sastrādāties. Pateicība pienākas arī kuldīdzniekiem, kuri sirsnīgi atbalstīja skrējējus trasē. Kopīgi realizējām domu, ka skriešanā ir spēks! Jau ar plašu vērienu skatāmies uz jubilejas, 15. Kuldīgas pusmaratonu.”

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Šim rakstam komentāru nav