Iekšlietu ministrs viesojas Kuldīgā, lai pārrunātu novada drošību

Iekšlietu ministrs, Kuldīga
Foto: Kārlis Komarovskis

Pēdējo mēnešu laikā Kuldīgas novadā notikušas vairākas secīgas un apjomīgas lauksaimniecības ķīmijas zādzības vairākās zemnieku saimniecībās – Gudenieku, Laidu un Vārmes pagastos. Piektdien, 21. jūnijā, Kuldīgas Domē uz tikšanos bija uzaicināts Iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens, lai pārrunātu novada drošības jautājumu.

Kā norāda Valsts policija, tad šobrīd 2019. gadā uzsākti trīs kriminālprocesi par dažāda veida augu aizsarglīdzekļu zādzību faktiem, kas notikuši Kuldīgas novada trīs dažādās saimniecībās. Pašlaik visi kriminālprocesi atrodas pirmstiesas izmeklēšanas stadijā.

Valsts policija informē, ka ir nozagti dažāda veida augu aizsarglīdzekļi, kas nenorāda, ka zagļi izvēlās kādu konkrēto augu aizsarglīdzekļu marku, ka arī nozagto augu aizsarglīdzekļu daudzums katrā gadījumā ir atšķirīgs. Aicinām iedzīvotājus būt vērīgiem un pievērst uzmanību aizdomīgām, iepriekš nepazīstām personām, automašīnām (marka, modelis valsts numurzīmes), kas varētu izzināt/apmeklēt zemnieku saimniecības.

S. Ģirģens 21. jūnija sarunā ar Ingu Bērziņu un Kuldīgas pašvaldības policijas priekšnieku Kasparu Šabānu norādīja, ka Valsts policijai un pašvaldības policijai jāveicina sadarbība, lai novērstu likumpārkāpumus. Iekšlietu ministrs ierosināja starp abām institūcijām veidot vienotu videokameru tīklu, veltot papildu resursus šī ieceres realizēšanai, kas savukārt palīdzētu ātrāk atrisināt potenciālos noziegumus.

Sarunā ar S. Ģirģenu Kuldīgas Domes priekšsēdētāja norādīja, ka Kuldīgas novada pašvaldībai rūp iedzīvotāju un uzņēmēju drošība, tāpēc I. Bērziņa pašvaldības vārdā izsūtījusi Valsts policijas ģenerālim Intam Ķuzim oficiālu vēstuli, ar iespēju sniegt Kuldīgas novada pašvaldībai skaidrojumu par to, kā norit šo apjomīgo zādzību izmeklēšanu, un kādus drošības pasākumus novada uzņēmēji varētu veikt līdzīgu noziedzīgu nodarījumu novēršanai.

Atgādinām, ka Kuldīgas novada Domes priekšsēdētāja Inga Bērziņa maijā Iekšlietu ministrijā tikās ar S. Ģirģenu un I. Ķuzi, lai lūgtu ātrāku lietas izskatīšanu automašīnu dedzināšanas lietā.

Pievienot komentāru
    • Šim rakstam komentāru nav