Kuldīgā notiks Latvijas čempionāts šosejas riteņbraukšanā, būs arī satiksmes ierobežojumi

cempionats

27. jūnijā Rīgā esošajā Biķernieku trasē, 29. un 30. jūnijā Kuldīgā notiks gada prestižākās šosejas riteņbraukšanas sacensības mūsu valstī – “Betsafe” Latvijas čempionāts. Sacensības pulcēs vairāk nekā 300 dalībnieku, bet elites grupā dalību apstiprinājuši arī – Krists Neilands, Toms Skujiņš un Emīls Liepiņš.

Sacensībās redzēsim labākos

Latvijas čempionāts šosejas riteņbraukšanā ir vienīgās sacensības mūsu valstī, kur vienkopus iespējams redzēt visus mūsu valsts labākos riteņbraucējus. Vienlaikus, šīs ir galvenās sezonas sacensības pašmājās arī jaunatnes, amatieru un sieviešu grupu braucējiem. Pirmo gadu Latvijas čempionātā iekļautas arī C grupas sacensības zēniem un meitenēm. Pirmo gadu sacensības nesīs kompānijas “Betsafe” vārdu.

Šogad čempionāta grupas brauciena sacensības pēc vairāk nekā desmit gadu pārtraukuma uzņems skaistā, vēsturiskā un riteņbraukšanas tradīcijām bagātā Kuldīga. Pelnīti kuldīdznieki sevi var dēvēt riteņbraukšanas čempionu pilsētu, jo no šīs Ventas krastos esošās pilsētas nāk pasaules čempioni – Romāns Vainšteins un Emīlija Sonka - Putniņa.

Satiksmes ierobežojumi

Taču, lai uzņemtu prestižās sacensības, iedzīvotājiem būs jārēķinās ar satiksmes ierobežojumiem. Sestdien, 29. jūnijā, no 10.00 līdz 17.00 tiks ierobežota satiksme Priedainē, ceļa posmos Kuldīga – Turlava, Kuldīga – Ieras – Snēpele – Kuldīga.

Savukārt, svētdien, 30. jūnijā no 8.30 līdz 18.00 tiks slēgta satiksme Pilsētas laukumā. Satiksme tiks ierobežota no 10.00 līdz 17.00 un slēgta pilnībā no 12.00 līdz 12.30 un no 15.30 līdz 16.45 šādās ielās: Liepājas ielā līdz Smilšu ielai, Smilšu ielā līdz Ventspils ielai, Ventspils ielā no Pētera ielas līdz Kaļķu ielai, Kaļķu ielā visā garumā, Akmeņu ielā, Virkas ielā no Ventspils ielas līdz Lapegļu ielai, Ventspils ielā no apļa līdz apvedceļam, Piltenes ielā no Ventspils ielas rotācijas apļa līdz Pilsētas laukumam, Lapegļu ielā visā garumā, Ēdoles ielā no Lapegļu ielas līdz apvedceļam. Lūdzam būt iecietīgiem, ņemt vērā satiksmes ierobežojumus un atvainojamies par sagādātajām neērtībām!

Sacensībā programmā vairākas disciplīnas

Latvijas čempionāts tradicionāli sāksies ar individuālā brauciena sacensībām. Otro gadu pēc kārtas, pateicoties Ceļu satiksmes drošības direkcijas atbalstam, šīs sacensības notiks Biķernieku trasē, kas ir dalībniekiem drošākā un skatītājiem pieejamākā vieta. Sacensības sāksies pulksten 09:00, bet elites vīri trasē dosies ap pulksten 14:30. Plānots, ka individuālajā braucienā piedalīsies vairāk nekā 300 sportisti. Viņu vidū redzēsim – Kristu Neilandu, Alekseju Saramotinu, Emīlu Liepiņu un citus mūsu vadošos velosportistus.

Čempionāts 29. jūnijā turpināsies Kuldīgas novada Priedainē. Pulksten 10:00 tiks dots starta šāviens jauniešu puišu un junioru meiteņu grupas sacensībām. Šo grupu dalībnieki Priedaines un Snēpeles apkaimē veiks 75 kilometru garu distanci. Pulksten 12:15 paredzēts starts junioru puišiem un sievietēm. Šajā braucienā distances garums sasniegs 120 kilometrus. Sacensību diena noslēgsies ar cienījamo senioru 60+ grupās startu 30 kilometru garajā distancē. Starts šim braucienam ap pulksten 15:30.

Trīs dienu ilgo sacensību kulminācija gaidāma svētdien, 30. jūnijā, kad Kuldīgas pilsētas laukumā startēs amatieru vīru, kā arī elites un 23 vīru sportisti. Kuldīgas iedzīvotāji un pilsētas viesi aicināti uz startu pulcēties jau pulksten 10:00, kad tiks dots starta šāviens amatieru braucienam 97 kilometru garajā distancē. Sacensību pēdējie kilometri tiks veikti par Kuldīgas pilsētas ielās izveidoto apli.

Latvijas labākie elites šosejas riteņbraucēji sacensības uzsāks pulksten 12:45, veicot 166 kilometru garu distanci. Pēdējie 40 kilometru tiks veikti pa Kuldīgas pilsētas ielām izveidoto apli, ļaujot ikvienam baudīt augta līmeņa sacensības. Dalību grupas braucienā apstiprinājuši pilnībā visi labākie pašmāju elites sportisti, tostarp pēdējo divu gadu čempions, kuldīdznieks Krists Neilands. Uz tituliem kāros arī tādi vīri kā – Emīls Liepiņš, Toms Skujiņš, Andžs Flaksis, Aleksejs Saramotins, Viesturs Lukševics, Andris Vosekalns un citi.

Ap pulksten 13:30 pilsētas laukumā notiks aizraujošās Dip dap bērnu sacensības, kā arī bērnu velo sacensības ar pedāļiem. Balviņas sagaida visus dalībniekus. Papildus tam, tiks rīkota arī “Betsafe” prognožu spēle.

Pieteikšanās Latvijas čempionātam turpināsies līdz 25. jūnijam. Pieteikties iespējams mājaslapā lrf.lv.

Sacensības organizē Latvijas Riteņbraukšanas federācija un Kuldīgas pašvaldība. 

SACENSĪBU PROGRAMMA

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Šim rakstam komentāru nav