Eksperti gūst pieredzi, apmeklējot Kuldīgas novada muzeju

Nedēļas garumā, no 12. līdz 16. maijam, izglītojoša semināra ietvaros Lillehammeres muzeju apvienības eksperti un projekta „Raiņa un Aspazijas muzeja atjaunošana” īstenošanā iesaistītie speciālisti apmeklēs Kuldīgas novada muzeju, lai gūtu ieskatu par pieredzi muzeja atjaunošanā.

Lillehammeres muzeju apvienības eksperti sniegs ieskatu par koka ēku restaurācijas metodēm Norvēģijā un sniegs viedokli par projekta ietvaros restaurējamo ēku atjaunošanas metodēm. Kā īpašs diskusiju temats izvirzīta tēma – mūsdienīga memoriālā muzeja funkciju īstenošana kultūrvēsturiskajās ēkās. Semināra ietvaros tiks diskutēts par vides pieejamības nodrošināšanu cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, nepieciešamajiem jaunievedumiem ēkās, kas nepieciešami muzeja funkciju nodrošināšanai, vienlaikus nesamazinot ēkas kultūrvēsturisko vērtību.

Semināra ietvaros tiks apmeklētas arī projekta ietvaros restaurējamās ēkas – Raiņa un Aspazijas māja Baznīcas ielā 30, Rīgā, Raiņa un Aspazijas vasarnīca J.Pliekšāna ielā 5/7, Jūrmalā un Raiņa muzejs „Tadenava” Jēkabpils novadā, un notiks diskusija par visu trīs ēku kultūrvēsturiskās izpētes rezultātiem un plānotajām restaurācijas metodēm.

Izglītojošais seminārs organizē valsts akciju sabiedrība „Valsts nekustamie īpašumi” un tas notiek, īstenojot Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta projektu „Raiņa un Aspazijas muzeja atjaunošana”, sadarbībā ar projekta partneri no Norvēģijas Karalistes – Lillehammeres muzeju apvienības.

Vairāk informācijas par projektu un semināru VNĪ mājas lapā sadaļā „Projekti” www.vni.lv/lat/projekti/

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Šim rakstam komentāru nav