“Dzīres Kuldīgā” – 24. reizi, bet jaunās skaņās

Publicitātes foto

Kuldīgas pilsētas festivālu “Dzīres Kuldīgā” šogad svinēs trīs dienas – no 19. līdz 21. jūlijam. Svētku īpašie viesi būs pazīstamā grupa “Instrumenti”, kas ar īpašu koncertu pašā Kurzemes sirdī Kuldīgā viesosies piektdienas, 19. jūlija, vakarā.

DZĪRES PROGRAMMA 2019 (LV)

DZĪRES PROGRAMMA 2019 (ENG)

DZĪRES PROGRAMMA 2019 (RU)

www.dzires.kuldiga.lv

Svētki – trīs dienas

No 19. līdz 21. jūlijam trīs dienu garumā ar daudzveidīgiem pasākumiem Kuldīgas ielās, parkos un laukumos norisināsies jau divdesmit ceturtās “Dzīres Kuldīgā”. Vieni no senākajiem pilsētas svētkiem Latvijā šogad būs jaunās skaņās – ar jaunām norises vietām, nebijušiem pasākumiem un īpašiem viesiem, starp kuriem jāmin populārā grupa “Instrumenti” un ārzemju mākslinieki, kuri Latvijā iepriekš nav uzstājušies.

Satiksmes ierobežojumi 

Satiksmes ierobežojumi

“Dzīrēs Kuldīgā” – Latvijā neredzēti ārzemju mākslinieki 🚣‍♂️ 

No 19. līdz 21. jūlijam trīs dienu garumā ar daudzveidīgiem pasākumiem Kuldīgas ielās, parkos un laukumos norisināsies jau divdesmit ceturtās “Dzīres Kuldīgā”. Festivālā uzstāsies ārzemju mākslinieki, kuri Latvijā savu sniegumu līdz šim nav demonstrējuši.

Piektdien, 19. jūlijā, 12.45, 16.30, 18.00 un 21.30 un sestdien, 20. jūlijā, 11.00, 13.00, 14.30 un 18.00 Māras dīķī vizināsies viesis no Nīderlandes – serenāžu meistars Reiners Sijpkens ar savu ērģeļlaivu. Viņš par sevi stāsta: “Nīderlande ir ūdenszeme. Pie sevis domāju, kā es varu kļūt par ūdens mūziķi? Izgatavoju īpašu laivu, kuru apgleznoju, un nosaucu to par rieksta čaumalu. Sadarbībā ar Henku Smitu izveidoju miniatūru baznīcas ērģeli pēc tipisko holandiešu ērģeļu parauga, kur notis tiek lasītas no kartona grāmatiņām, un iebūvēju to laivā. Tad izveidoju klasiskās mūzikas aprīkojumu ar trompetēm un muzikāliem pārsteigumiem, kas labi skan ūdens pilsētās.”

Mūziķa aizraušanās ir neparastu mūzikas instrumentu izgatavošana – tā tapušas vēderērģeles un ping-pong ērģeles, arī dažāda veida muzikālās laivas, kas ielīksmo dažādu vecumu klausītājus. Pēdējo 25 gadu laikā mūziķis ir pateicīgs cilvēkiem, kuri viņa mūziku klausījušies no tiltiem daudzviet Holandē, Alkmārā, Venēcijā, Brigē, citviet Eiropā un visā plašajā pasaulē. Ūdens koncertos Reiners Sijpkens savā muzikālajā valodā mēģina uzrunāt cilvēkus pēc iespējas personiskāk, veltīt tiem īpašas serenādes.

Sestdienas naktī pusstundu pēc pusnakts vieglatlētikas manēžā ar vienīgo uzstāšanos Ziemeļeiropā, piedāvājot muzikāli akrobātisku šovu “Levitējošās klavieres”, publiku pārsteigs spāņu mākslinieki Dāvids Moreno un Kristina Kalleja. Vietu skaits manēžā ir ierobežots, ieeja – no 23.50. Lielizmēra klavieres, kas karājas astoņus metrus virs zemes, ir kā simboliski vārti uz spāņu mākslinieku unikālo pasauli, caur kuriem jūs būsiet aicināti atklāt viņu aizraujošo mīlas stāstu. Tīra dzeja, veiklība, humors, mūzika kā transportējoša valoda, deja, akrobātika, projekcijas un gaismas mūs aizvedīs uz unikālu un aizraujošu Visumu.

DeividsMoreno Sastre ir  pianists un komponists, eklektisks mākslinieks, kas meklē iedvesmu ārpus mūzikas robežām –teātra, dejas, kino un plastiskās mākslas. Viņa izrādes ir atsvaidzinošas un pārsteidzošas, ar panākumiem pārvalda emocijas caur savu mūziku, attēliem un izrādēm, iepazīstinot auditoriju ar maģiju, maigumu un dzeju. Viņa veidotie šovi guvuši atzinību daudzviet Eiropā, Turcijā, Čīlē un Izraēlā. 

Īpašie viesi – “Instrumenti” 

Piektdienas, 19. jūlija, vakarā Kuldīgas estrādē svētkus ievadīs “Dzīru” īpaši viesi – labi zināmā grupa “Instrumenti”. Tas ir viens no kvalitatīvākajiem un intriģējošākajiem mūzikas projektiem Latvijā, ko radījuši divi akadēmiski izglītoti mūziķi – Jānis Šipkēvics un Reinis Sējāns līdz ar Gati Zaķi, kurš ir viens no pieprasītākajiem un kvalitatīvākajiem skaņu ierakstu producentiem. Interesanti, ka grupa iepriekšējos gados muzikālo materiālu vairākkārt ierakstījusi arī studijā, kas atrodas Kuldīgas pievārtē. Tieši nometnē pie Kuldīgas tapusi arī viena no jaunākajām grupas dziesmām “Visā visumā Visums ir viss”, ko šobrīd bieži dzirdam radio ēterā.

“Instrumenti” Kuldīgas estrādē piedāvās vērienīgu koncertšovu, kas sevī ietvers atskatu uz pagājušā gada “Atkala” koncertiem Siguldā, ar vienu kāju jau iekāpjot augusta beigās gaidāmā Rīgas koncerta Daugavas stadionā programmā. Biļetes uz koncertu 10, 12 vai 15 eiro vērtībā iegādājamas “Biļešu paradīzes” kasēs visā Latvijā un internetā. Biļetes: “Biļešu paradīzes” kasēs visā Latvijā un internetā (ŠEIT). 

''INSTRUMENTU'' KONCERTA AFIŠA

777 sekundes klavieru skaņās – par godu Kuldīgas 777 gadiem 

Kuldīgas pilsētas festivālā “Dzīres Kuldīgā” ar muzikālu performanci “777 sekundes klavieru skaņās” Rātslaukumā sola pārsteigt septiņi pianisti.

Rātslaukuma programma atšķirsies no citiem gadiem vispirms ar to, ka skatuve atradīsies tuvāk Kuldīgas jaunajam rātsnamam, nevis kā iepriekš – pie Alekšupītes. Skatuve būs veidota 360 grādos, un skatītāji varēs baudīt priekšnesumus no visām pusēm.

Atšķirīgs būs arī programmas saturs – šogad šeit svētku viesiem piedāvās skatuves un mākslas instalāciju “Skatuve No. 777” kā veltījumu faktam, ka šogad aprit 777 gadi kopš laika, kad Kuldīga pirmoreiz pieminēta vēsturiskos dokumentos. Dienas laikā šeit būs pieejamas atvērtās klavieres, pie kurām aicināts ikviens, lai sniegtu savu muzikālu priekšnesumu.

Savukārt piektdienas un sestdienas vakarā, sākot no plkst. 19.00, ik stundu septiņi pianisti sniegs muzikālu performanci “777 sekundes klavieru skaņās” kā liecību par laika ritējumu.

Piektdienas un sestdienas izskaņā izskanēs kvalitatīvas koncertprogrammas. Piektdien 23.00 ar koncertprogrammu “Brigadieris” viesosies solists Nauris Puntulis un pianiste Marika Šaripo, bet sestdien septiņas minūtes pēc pusnakts – dziedātāja Elza Rozentāle.

 Trīs dienu garumā smalkas uzkodas un dzērienus Rātslaukumā piedāvās pazīstamais šefpavārs Raimonds Zommers.

Svētku tirgus – arī Pilsētas laukumā 

Kuldīgas pilsētas festivālā “Dzīres Kuldīgā 2” arī šogad tiks dota iespēja daudziem tirgotājiem ar savām precēm trīs dienu garumā iepriecināt pilsētas iedzīvotāju un svētku viesus. Lai tirgotājiem un pircējiem būtu ērtāk, tirgum atrasta jauna mājvieta – tas iekārtosies Pilsētas laukumā. Svētku noskaņu tirgū radīt palīdzēs bagātīgā kultūras programma uz Pilsētas laukuma skatuves divu dienu garumā.

Svētku tirgus – šoreiz atšķirīgs

Kā ierasts, “Dzīres Kuldīgā” ar savām precēm piedalīsies kupls skaits tirgotāju. Taču šoreiz mājražotāju amatnieku un citu tirgotāju teltis tiks izvietotas atšķirīgi – ja iepriekšējos gados lielākā tirdzniecība norisinājās uz Liepājas ielas, tad šogad tā pārcelta uz Pilsētas laukumu. Vēsturiski Pilsētas laukumā reiz atradies tirgus, tāpēc šāds solis SIA “Kuldīgas komunālie pakalpojumi”, kas atbild par tirgu svētkos, šķitis tikai loģisks. Uz Liepājas ielas paliks tikai dažas ēdināšanas teltis, iedzīvotājus un viesus priecējot ar dažādiem našķiem. Daļa tirgotāju savu preci piedāvās arī 1905. gada parkā.

Piektdien, 19. jūlijā, tirgus Pilsētas laukumā strādās no 10.00 līdz 23.00, tikmēr Liepājas ielā no 10.00 līdz 22.00, turpretim 1905. gada parkā no 10.00 līdz 2.00. Sestdien, 20. jūlijā, tirgus Pilsētas laukumā iedzīvotājiem un pilsētas viesiem būs pieejams no 9.00 līdz 23.00, Liepājas ielā no plkst. 9.00 līdz 17.00, savukārt 1905. gada parkā no 10.00 līdz 4.00. Svētdien, 21. jūlijā, tirgotāju teltis Pilsētas laukumā ikvienam interesentam būs atvērtas no 10.00 līdz 18.00, Liepājas ielā no 9.00 līdz 19.00, bet 1905. gada parkā no 9.00 līdz 19.00.

Bagātīga kultūras programma uz Pilsētas laukuma skatuves

Pilsētas laukumā būs izveidota skatuve ar bagātīgu kultūras programmu.Piektdien, 19. jūlijā, plkst. 12.00 uz skatuves kāps “Latvijas šlāgeraptaujas” laureāti “Rumbas kvartets”. 13.00 iedzīvotājus ar koncertu priecēs Kuldīgas novada Bērnu un jauniešu centra popgrupas “Putas un putiņas”, bet 14.00 būs iespēja baudīt popgrupas “Konfektītes un bonbondziņas” uzstāšanos. 15.00 uzstāsies Kuldīgas kultūras centra saksofonistu ansamblis, bet 16.00 svētku dalībniekus ar koncertu priecēs suitu sievas, suitu vīri un suitu dūdenieki. 17.00 uzstāsies Saldus senioru akordeonistu ansamblis “Akords”, turpretim 18.00 tautas deju kolektīvi TDA “Venta” un BDK “Stariņš” izrādīs savas deju prasmes. Tikmēr piektdienas programma uz Pilsētas laukuma skatuves noslēgsies 19.30 ar grupas “Iļģi” koncertu.

Sestdien, 20. jūlijā, jau 10.00 uz skatuves kāps un koncertēs kapela “Kā ir, tā ir”, 11.00 muzicēs Suitu muzikanti, 12.00 deju karuseli griezīs SDK “Kuldīdznieks”, JDK “Sprigulis”, VPDK “Bandava”, “Rīva”, “Snēpele” un “Mudurs”. 13.00 uzstāsies tradicionālās dziedāšanas grupa “Burdons” ar dančiem un rotaļām. 14.00 sanākušos iepriecinās viesmākslinieki no Lietuvas – uzstāsies Kuršēnu kultūras nama deju kopa “Diemedis”, bērnu deju kolektīvi “Čip, čip” un “P.M.”. 14.30 ar priekšnesumu uz skatuves kāps Carnikavas VPDK “Arnika”. Sestdienas turpinājumā 15.00, koncertēs grupa “Intercity brass band”. 16.00 koncertēs pazīstamais “Miers un Bērziņš” un Andris Daņiļenko, savukārt 17.00 muzicēs tautas muzikantu ansamblis “Tals’ trimiš”. Tikmēr 18.00 plānots vokālo grupu “Karameles”, “Trifeles” un “Triumfs” koncerts “Kuldīgas debesis” kopā ar instrumentālo grupu Valda Zilvera vadībā. 19.00 uzstāsies grupa “Pažarnieku dixi”, bet 20.00 Pilsētas laukuma skatuves programmas noslēgumā ar koncertprogrammu “Lelle” viesosies “Kuldīgas trio” – Zigurds Turss (taustiņinstrumenti), Agnese Čīče (vokāls) un Ralfs Grāveris (perkusijas).

Svētdien, kad gaidāma mazāka apmeklētāju plūsma, tirgotājiem un pircējiem mundru garu uzturēt palīdzēs Dj LB.

Kuldīgas pagalmu stāsti “Dzīrēs Kuldīgā” 

Kuldīgas īpašo noskaņu veido ne tikai arhitektūra, rumba un senais ielu tīklojums, bet arī radoši cilvēki, kuri mīt senajos namos. Pasākumu programma “Kuldīgas pagalmu stāsti” Kuldīgas pilsētas festivālā “Dzīres Kuldīgā 2019” aicinās ielūkoties vecpilsētas “aizkulisēs” – divos seno namu pagalmos, kur notiks radošās darbnīcas, koncerti, būs skatāmas ekspozīcijas par namu vēsturi. Tā būs iespēja iepazīties ar namu iedzīvotāju stāstu, viņu talantiem un vērtībām, jo programmu veidošanā un īstenošanā piedalās šo vietu saimnieki un viņu domubiedri.

“Kuldīgas pagalmu stāsti” norisināsies divās vietās. Liepājas ielā 8, kur pirmajā stāvā izveidota koprades telpa “Metro Coworking”, viesus gaidīs “METRO stacijas” ar dažādām tematiskajām ievirzēm. Trīs stāvu nams reiz piederējis Kuldīgas ebreju Hercbergu ģimenei, un par nama un tās iedzīvotāju vēstures līkločiem vēstīs īpaši izveidota vēstures ekspozīcija, kas būs apskatām ēkas kāpņutelpā ne tikai svētku laikā, bet arī pēc tiem. Koprades telpās dizainere Aiga Vaitkus un māksliniece Kristīne Abika vadīs dizaina un mākslas darbnīcas. Gleznainajā U veida pagalmiņā piektdienas un sestdienas pievakarē dzirdēsim tradicionālās ebreju mūzikas ansambli “Šamašim”, kas uzstāsies ar programmu ivritā, latviešu un krievu valodā. Savukārt dārzā aiz mājas, kur izveidotas dārzeņu un garšaugu dobes, visi aicināti uz zaļajām darbnīcām par dārza ierīkošanu pilsētvidē. Darbnīcu vadīs zaļā dzīvesveida entuziaste Kristīne Celma.

Otrs pagalms atrodas Kaļķu ielā 3, un tas uz trim dienām pārtaps par “Baltās mājas dārzu”. Nams vēsturiski piederējis Leo Maija ģimenei un arī šobrīd ir ģimenes īpašumā. Padomju gados tur atradusies tuberkulozes slimnīca, tad sekojuši pamestības gadi, bet šobrīd daļu no telpām apdzīvo mākslinieku darbnīcas. Baltās mājas dārzā ābeļu paēnā iecerēta mierīgās atpūtas zona ar šūpuļtīkliem, pingpongu un dizainera Dāvja Līcīša gaismas objektiem. Pagalmā notiks mākslinieces Ilzes Vanagas akvareļu mandalu darbnīca, kā arī radošā darbnīca “Atstāj savu nospiedumu” Gunas Raitumas vadībā. Bet sestdienas vakaru iedzīvinās mūzika – dzirdēsim kuldīdznieces Maijas Līcītas jeb MIONIA solo koncertu, kam sekos Valda Līcīša vinila plašu vakars džeza ritmos un diapozitīvu projekcijas. Par atspirdzinājumiem gādās bāra – kluba “Piens” izbraukuma filiāle.

Pilsētas svētku ietvarā atdzīvosies vēl viens līdz šim plašākai publikai neredzēts pagalms – Kuldīgas novada Sporta skolas iekšpagalms Kalna ielā 6, kur sestdienas vakara notiks atraktīva performance “Viņš ir mans kaimiņš”. Tā ir par līdzās pastāvēšanu un mijiedarbību, par to, kā katrs no mums uztver un dzird pasauli. Performance būs aizraujošs, ritmisks priekšnesums, kurā pārdrošs velo kaskadieris “spēlēs” milzu bungas un dosies ritmiskā cīņā ar profesionālu bundzinieku pie klasiskā bungu komplekta. Performance notiks 20. jūlijā plkst. 21.30; 22.30 un 23.30.

Jaunas pasākumu un atrakciju vietas 

Šogad svētkos būs arī jauninājums – visas dienas ar daudzveidīgu sajūtu, kultūras un izklaides programmu tiks iedzīvināta Māras dīķa apkaime, kur valdīs pozitīvas emocijas un jauka atmosfēra.  Kuldīgas kultūras centra izvēlētie mākslinieki pārsteigs gan krastā, gan uz ūdens. Iecienītie Senioru dārza svētki šogad piektdienas pusdienlaikā pārtaps šlāgerballē, sestdienu ievadīs pasākums “Rīta espresso”, bet svētdien norisināsies olu mešanas čempionāts, milzu futbols un svētku noslēguma koncerts.

Kuldīgas vecpilsētā ar radošām aktivitātēm tiks apdzīvoti pagalmi Liepājas ielā 8, Kaļķu ielā 3 un Kalna ielā 6. Viesiem atvērts būs Annas baznīcas dārzs, notiks klasiskās mūzikas koncerti dažādās pilsētas vietās. Svētku sestdienā Pils ielā netālu no Ventas rumbas viesosies retro auto pasākuma  “Retromance” dalībnieki.

Tiks saglabātas arī īpašās svētku tradīcijas – Alekšupītes skrējiens un karnevāls, ko gadu gadiem novērtējuši kuldīdznieki un daudzie svētku viesi. Kā ierasts, sestdienas vakars noslēgsies ar krāšņo svētku gājienu un balli, ko svētku Rīcības komiteja šoreiz uzticējusi spēlēt grupai “Mākoņstūmēji”. Uguņošanu šogad nolemts rīkot vienreiz – sestdienas  vakarā.

Vēl iedzīvotāji un uzņēmēji ierosināja izmaiņas atrakciju parkos, aicinot tos novietot citā vietā, ne Pilsētas laukumā, kā arī mainīt to klāstu. Šobrīd ir uzrunāts atrakciju kopējs parks ierastā vietā - Pilsētas estrādes teritorijā.

Sv. Annas baznīcā un dārzā varēs baudīt koncertus, radošās darbnīcas un pankūkas  

Kuldīgas Sv. Annas baznīcā un dārzā festivāla “Dzīres Kuldīgā 2019” laikā lieli un mazi kuldīdznieki un svētku viesi varēs baudīt dažādus koncertus un piedalīties radošajās darbnīcās.

Sv. Annas baznīcas draudzes priekšnieks Aigars Ostrovskis uzsver – visus pasākumus būs iespējams apmeklēt bez maksas. Vienlaikus draudze būs ļoti pateicīga par ziedojumiem baznīcas jumta remontam. Par simbolisku samaksu, kas arī būs kā ziedojums baznīcas jumta remontam, piektdienas vakarā no 17.00 un sestdien no 12.00 varēs mieloties ar karstām divu veidu pankūkām. 

Lai gan oficiāli “Dzīres Kuldīgā” šogad sāksies piektdien, Annas baznīcā jau ceturtdien, 18. jūlijā, 19.00 notiks ieskaņas pasākums – koncerts, kurā muzicēs Kristīne Prauliņa (balss) un draugi – Toms Mikāls (klavieres), Reinis Ozoliņš (kontrabass) un Kaspars Kurdeko (bungas).

Piektdien, 19. jūlijā, Annas baznīcas dārzā (sliktu laiku apstākļu gadījumā – baznīcā) notiks divi koncerti. 18.00 muzicēs Ilona Balode un draugi, bet 20.00 – dziesminieks Kārlis Kazāks.

Sestdien, 20. jūlijā, pasākumi būs veltīti bērniem. 12.00 Annas baznīcas dārzā rādīs leļļu teātri “Čucumuižas vasaras raibumi”. Šai pašā laikā sāksies “Leļļu radošās darbnīcas”, bet 14.00 tiks piedāvāta programma “Zili brīnumi” – dažādi triki ar bērnu līdzdarbošanos, mērķī šaušana ar gaisa lielgabaliem, raķešu darbnīca ar raķešu palaišanu debesīs (ar bērnu un vecāku līdzdarbošanos) un būvbloki – ar bērnu līdzdarbošanos būvēšanā. 

Jaunums - koncerti un atrakcijas pie Māras dīķa

Viens no šī gada “Dzīru Kuldīgā” jaunumiem ir pie Māras dīķa iekārtotā svētku norises vieta ar divām skatuvēm un daudzveidīgu atrakciju un atpūtas piedāvājumu gan dīķmalā, gan pašā dīķī un pat netālu esošajā vieglatlētikas manēžā. Piektdienas pusdienlaikā svētki šeit sāksies ar šlāgerballi, sestdien te piedāvās atpūtu bez viedierīcēm “Sienāžu pļavā” bērniem un atpūtas programmu pieaugušajiem “no rīta espreso līdz pēcpusdienas tējai”, bet svētdien pie Māras dīķa norisināsies svētku noslēguma koncerts.

Tāpat pie Māras dīķa piektdien un sestdien varēs baudīt “Dzīrēs Kuldīgā” jau iepazīto mucu darināšanas šovu, bet svētdien šeit notiks arī Kurzemes mediju čempionāts galda futbolā un tradicionālie “Dzīru” olu kari. Gan piektdien, gan sestdien noteiktos laikos Māras dīķī vizināsies viesis no Nīderlandes – serenāžu meistars Reiners Sijpkens ar savu ērģeļlaivu, kuram šī ir pirmā viesošanās Latvijā. Piektdienas un sestdienas vakarā, kad satumsīs, dīķī norisināsies muzikāli krāsainas strūklaku dejas, bet sestdienas naktī vieglatlētikas manēžā ar vienīgo uzstāšanos Ziemeļeiropā, piedāvājot muzikāli akrobātisku šovu “Levitējošās klavieres”, publiku pārsteigs spāņu mākslinieki Dāvids Moreno un Kristina Kalleja.

1905. gada parkā – programma bērniem un jauniešiem 

Lai svētkos būtu interesanti arī bērniem un jauniešiem, 1905. gada parkā svētku laikā piedāvās radošās darbnīcas, izmēģinājumu laboratorijas, lielformāta spēles, teātra izrādes, varēs baudīt dažādu grupu uzstāšanos un vakaros arī ballēties. Piektdienas vakaru noslēgs komiķu stāvizrāde un jauniešu iecienītā grupa “1. kurss”, bet sestdienas vakara ballītē Kuldīgā viesoties apsolījusi repere Viņa un duets “Transleiteris”. Savukārt svētdien šeit piedāvās piepūšamās atrakcijas un jautru putu ballīti.

Maģiskais retro Pilsētas dārzā 🚗 

20. jūlijā, atzīmējot Kuldīgas pilsētas 777. dzimšanas dienu, no plkst. 13.00 līdz 16.00 Kuldīgas novada muzejs aicina apmeklēt pasākumu “Maģiskais retro”, kas notiks pie muzeja un Pilsētas dārzā.

Festivāla “Dzīres Kuldīgā” apmeklētāji muzeja teritorijā un tās apkārtnē varēs baudīt maģisko retro noskaņu. Pasākumā būs iespējams aplūkot pie muzeja novietotās “Latvijas Antīko automobiļu kluba” automašīnas un nofotografēties pie tām 20. gs. 20.-30. gadu tērpā, apmeklēt lielo ziepju burbuļu darbnīcu, apskatīt daļu no Ata Bērtiņa skaņuplašu un plašu atskaņotāju kolekcijas un klausīties mūziku, kas tiks atskaņota uz patafona no senajām skaņuplatēm, kā arī ļauties brīnumiem kopā ar burvju mākslinieku Danti Pecolli.

Tos pilsētas svinību viesus, kuri vēlēsies ietērpties senlaicīgos tērpos, pie antīkajiem automobiļiem brīnišķīgās fotogrāfijās iemūžinās fotogrāfi no profesionālā foto salona “Retrofoto”, kas šajā jomā darbojas jau aptuveni 30 gadus. Savu fotogrāfiju, kas paliks kā skaista piemiņa no šī pasākuma, katrs varēs saņemt norādītajā e-pastā aptuveni trīs nedēļu laikā.

Burvju mākslinieks Dante Pecolli pasākuma apmeklētājus izklaidēs ar iluzoru un krāšņu izrādi, kas aizraus visu vecumu skatītājus. Ar prātam neaptveramiem un komiskiem trikiem D. Pecolli pārsteigs ikvienu, jo izrādē būs redzamas izklaidējošas atrakcijas, sākot ar kārtīm līdz pat saslēgšanai ķēdēs, turklāt triku izpildīšanā tiks iesaistīta publika.

Atis Gunivaldis Bērtiņš ir aizrautīgs kolekcionārs, kurš savās “Birznieku” mājās iekārtojis skaņuplašu muzeju. Tā krājumā ir vairāk nekā 4000 skaņuplašu, kā arī gramofoni, atskaņotāji, radio aparāti un citas senlietas. A. Bērtiņš ir grāmatas “Latviešu skaņuplašu vēsture” autors.  Viņa apkopotā informācija sniedz lasītājam ieskatu par latviešu mūzikas ierakstu posmu no 1903. gada līdz pat šķietamajām skaņuplašu ēras beigām ap gadsimtu miju.

Pasākuma laikā muzejā varēs aplūkot mākslinieces Helēnas Heinrihsones un viņas audzēkņu mākslas darbus izstādē “Tikšanās Kuldīgā”, kā arī iepazīt vienu no Kuldīgas vecpilsētas šarmantākajām ielām izstādē “Nianses un silueti”.

Svētku tradīcijas – Alekšupītes pasākumi un svētku gājiens 

“Dzīres Kuldīgā” nebūtu iedomājamas bez neatņemamiem Alekšupītes pasākumiem – ekstrēmā Alekšupītes skrējiena un ūdens karnevāla. kas arī šogad norisināsies sestdien, 20.  jūlijā. Dalībniekiem būs iespējams iegūt vērtīgas balvas.

Alekšupītes skrējiens

Ekstrēmais Alekšupītes skrējiens sāksies plkst. 18:00. “Alekšupītes skrējiena” koordinators Andris Grīnvalds aicina apzināties, ka skrējiens ir riskants un tajā var iedzīvoties traumās, tāpēc nepieciešams nopietni padomāt par savu drošību. A. Grīnvalds aicina lietot apavus ar cieto zoli, kas satur potīti. Ieteicams uzvilkt cimdus, ceļu un elkoņu sargus. Ja gribas īpašu drošību, tad arī ķivere nenāktu par skādi. “Alekšupītes skrējienam” jāpiesakās stundu pirms sacensībām pie Kuldīgas kultūras centra – skrējiena starta vietā. Ātrākajiem skrējējiem, kā ierasts, pienāksies naudas balvas. 2018. gadā skrējienā piedalījās vairāki desmiti cilvēki.

Alekšupītes karnevāls

Pēc skrējiena plkst. 18:20 sekos “Alekšupītes karnevāls”, kura dalībnieki allaž cenšas pārsteigt ar radošiem un skaistiem karnevāla tērpiem. Krāšņos karnevāla dalībniekus vērtēs, un uzvarētāju noteiks speciāla žūrijas komisija. “Alekšupītes karnevālam” jāpiesakās pusstundu pirms karnevāla sākuma pie Kuldīgas kultūras centra – karnevāla starta vietā. Pasākuma rīkotāji aicina izdomas bagātos kuldīdzniekus un svētku viesus nepalikt malā un priecēt daudzos skatītājus, piedaloties karnevālā. Arī šī pasākuma uzvarētājam būs iespējams iegūt naudas balvu.

Tradīcijas turpināt ir svarīgi, tāpēc arī šajās “Dzīrēs” notiks krāšņais un humora pilnais svētku gājiens cauri visai pilsētai, kas noslēgsies pilsētas estrādē ar balli, ko spēlēs grupa “Mākoņstūmēji”.

Svētku gājiens

Arī šogad Kuldīgas pilsētas festivāls “Dzīres Kuldīgā” sestdienas vakarā vainagosies ar krāšņu svētku gājienu, kurā savu izdomu, asprātību un piederības sajūtu Kuldīgai demonstrēs daudzie gājiena dalībnieki.Pulcēšanās gājienam sestdien, 20. jūlijā, sāksies no plkst. 20.00 pie vecā Ventas tilta, bet starts gājienam šogad tiks dots plkst. 21.00.

Novada iedzīvotāji – iestādes, uzņēmumi, biedrības un domubiedru grupas – kā ik gadu aicināti aktīvi piedalīties gājienā, svinot savas pilsētas divdesmit ceturtos pilsētas svētkus. Svētku rīkotāji cer, ka gājiens arī šogad noritēs īpašā “Dzīru” gaisotnē, ko veidos paši gājiena dalībnieki un skatītāju tūkstoši. Gājiens ir iespēja sajust, kā visa pilsēta uzgavilē, gūt pozitīvas emocijas un stiprināt kopības sajūtu, apliecinot mīlestību un piederību savai pilsētai. Jau ierasts, ka tie gājiena dalībnieki, kuri tajā dosies kājām, pulcējas Pils ielā, bet motorizētie gājiena dalībnieki – sākot no vecā Ventas tilta.

Gājiena maršruts būs nemainīgs – no vecā Ventas tilta pa Baznīcas ielu līdz Rātslaukumam, pa Liepājas ielu, gar Pilsētas laukumu, pa Smilšu un Pētera ielu līdz pat pilsētas estrādei. Pēc gājiena estrādē norisināsies lielā svētku balle kopā ar grupu “Mākoņstūmēji”, bet pusnaktī gaidāms svētku salūts.

Lai uzteiktu radošākos un atraktīvākos gājiena dalībniekus, arī šogad gājienu vēros īpaši izveidota žūrija, kas izraudzīsies un ar pārsteiguma balvām sveiks uzvarētājus piecās nominācijās: “Atraktīvie kuldīdznieki”, “Spilgtie kuldīdznieki”, “Jaunie kuldīdznieki”, “Muzikālie kuldīdznieki” un “Sirsnīgie kuldīdznieki”.

Žūrijā, kuras darbu šogad vadīs Kuldīgas novada Domes deputāte Sigita Vaivade, darbosies pašvaldības inovāciju, tūrisma un sabiedrības integrācijas projektu galvenais eksperts Artis Gustovskis, laikraksta “Kurzemnieks” žurnāliste Daina Tāfelberga, restorāna “Bangert’s” vadītāja Linda Sarja un interjera dizainere Aiga Vaitkus.

Apbalvošana notiks pilsētas estrādē pēc gājiena.

Gleznu izstāde “Tikšanās Kuldīgā” 🎨 

Piektdien, 19. jūlijā, plkst. 12.00 Kuldīgas novada muzejā tiks atklāta gleznu izstāde “Tikšanās Kuldīgā”, kurā vienuviet būs apskatāmi mākslinieces Helēnas Heinrihsones un viņas audzēkņu – Anitas Biedriņas, Anitas Putniņas, Jolantas Ozollapas, Nikas, Ingutas Bīriņas, Tatjanas Poļakas un Kristīnes Straumes – mākslas darbi.

Sadarbību ar mākslinieču grupu muzejs uzsāka 2015. gada vasarā, kad kopīgi tika izveidota pirmā izstāde. Šogad Kuldīgas pilsētas svētku laikā muzejā jau piekto reizi tiks atklāta H. Heinrihsones un viņas gleznotāju grupas mākslas darbu izstāde.

H. Heinrihsones audzēknes stāsta, ka gleznošana viņām jau kļuvusi par dzīves nepieciešamību. Apgūstot glezniecību pie vienas no spožākajām Latvijas māksliniecēm, katrai gleznotājai ir izveidojies savs rokraksts, un katrs no tiem ar savu krāšņumu izcelsies arī šajā kopizstādē, kurā daudzveidīgie un dažādie mākslas darbi būs aplūkojami vienkopus. Mākslinieces atklāj, ka cītīgi gatavojušās šai izstādei, un katrreiz tas viņām ir liels notikums – satikties gleznainajā, iedvesmojošajā un mākslinieku iemīļotajā Kuldīgā.

Helēna Heinrihsone ir viena no daudzpusīgākajām un talantīgākajām Latvijas māksliniecēm. Viņa absolvējusi Latvijas Mākslas akadēmijas Glezniecības nodaļu. Savu profesionalitāti un spēju eksperimentēt māksliniece atklāj ne tikai eļļas gleznās, bet arī akvareļos, litogrāfijā, porcelāna apgleznošanā un animācijā. Viņa spēj mainīties, dodoties nezināmajā, un atklāt jauno, nebaidoties pēc kāda laika atkal atgriezties pie reiz atrastā.

Mākslas cienītājiem ir iespēja regulāri baudīt H. Heinrihsones radītos mākslas darbus gan Latvijā, gan ārpus tās, jo bieži tiek veidotas personālizstādes, kā arī māksliniece mēdz piedalīties arī grupu izstādēs. Viņas darbi atrodas publiskās kolekcijās Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā, Latvijas Mākslinieku savienības muzejā, Ludviga muzejā Ķelnē, Valsts Tretjakova galerijā Maskavā, Jane Voorhees Zimmerli mākslas muzejā ASV, Latvijas Bankas mākslas kolekcijā un Swedbank mūsdienu mākslas kolekcijā.

Izmaiņas arī svētku nakts dzīvē 

Bez jau iepriekš pieminētajām ballītēm piektdien un sestdien 1905. gada parkā un lielās svētku balles estrādē svētku apmeklētājiem tiks piedāvātas arī citas ballītes dažādās vietās pilsētā. Piektdienas vakarā biedrība “Ventas Dzirkstis” & “Zero Defect” Liepājas ielas 14. nama pagalmā aicina uz pasākumu “Uz visiem 100! Vasaras disko iesaukums”, bet pie kafejnīcas “Pīlādzītis” Stendes ielā 2A Dj Ziggy, Dj Reflx un zumbas dejotājas aicina uz pasākumu “Zumba to Rumba Night”. Pie “Pīlādzīša” ballīte notiks arī sestdienas vakarā, šoreiz regeja ritmos pasākumā “Riga Reggae – karstā videoballīte”, bet Pilsētas laukuma 4. nama sētā pie garāžām ikviens aicināts uz “Kurzemes Radio Garāžas ballīti”.

Nopietna uzmanība tiks pievērsta drošībai 🚨 

Pašvaldība saņēmusi apstiprinājumu no Valsts policijas, ka “Dzīres Kuldīgā 2019” ir iekļautas valsts publisko pasākumu plānā un tām paredzēts Valsts policijas resurss, lai būtu iespējams nodrošināt sabiedrisko kārtību un cilvēku drošību festivāla norises laikā. Ņemot vērā 2018. gada labo pieredzi, kad Valsts policija veica visu nepieciešamo spēku iesaisti sabiedriskās kārtības un drošības nodrošināšanā Kuldīgas svētkos, kā rezultātā būtiski samazinājās dažādi incidenti un sabiedriskās kārtības traucēšanas gadījumi, Kuldīgas novada pašvaldības ieskatā līdzvērtīga Valsts policijas spēku iesaiste nepieciešama arī 2019. gada “Dzīrēs Kuldīgā”.

Karte: Auto stāvlaukumi🚗un labierīcības🚻 

Aicinām iepazīties ar festivāla “Dzīres Kuldīgā  2019” bagātīgo pasākumu programmu, izvēlēties savām interesēm un vēlmēm vispiemērotākās norises un baudīt vislabāko nedēļas nogali Latvijā!