Lieldienu ieskaņas pasākumi Kuldīgā un pagastos

lieldienas

Tuvojas Lieldienas, un tām noskaņoties Kuldīgā palīdz ne tikai pilsētas puķu kastēs un apstādījumos sastādītās atraitnītes un Ventā virs rumbas lecošās vimbas, bet arī dažādi pasākumi, ko varēs apmeklēt Kuldīgā un Kuldīgas novada pagastos.

Tulpes, krāsainas olas, zaķi un putniņi

Pavasara noskaņu pilsētā šogad ienesīs vairākas lielformāta kompozīcijas, kas būs izvietotas četrās vietās Liepājas ielā un skvērā pie ēkas Pilsētas laukumā 2. Tajās būs lielformāta puķes – tulpes, pūpoli –, kompozīciju papildinās arī pa kādam zvirbulēnam vai zīlītei.

Svētku noskaņa būs baudāma arī Pilsētas dārza teritorijā, kur būs izvietoti putnu būrīši ar slidkalniņu, dekoratīvās Lieldienu olas, šūpoles un šo svētku noskaņu baudīt atcilpojušais zaķis. Lai svētkos odi nekož, šūpoties varēs arī skvēriņā blakus Rātslaukumam pie Domes ēkas.

Arī tumšajā laikā pilsētā būs jūtama pavasara noskaņa, jo koku stumbri gan Semināra parkā, gan Pilsētas laukumā uz paaugstinājuma tiks izgaismoti ar krāsainiem prožektoriem. Semināra parkā koku zaros būs salidojuši lielformāta putni.

Lieldienu ieskaņas pasākumi muzejā, vecajā rātsnamā 

Saldummīļi trešdien, 17. aprīlī, plkst. 18.30 Kuldīgas vecajā rātsnamā aicināti uz meistarklasi “Krāsainie Lieldienu riekstiņi” kopā ar Sniedzi Zaļkalni. Dalības maksa: EUR 5.00/personai.  Savukārt ceturtdien, 18. aprīlī, plkst. 18.00 Kuldīgas vecajā rātsnamā notiks meistarklase “Lieldienu ola kā dekors svētku galdam” kopā ar Kristīni Mateviču. Dalības maksa: EUR 5.00/personai.  Dalību meistarklasēs jāpiesaka līdz 15.aprīlim (ieskaitot), sūtot īsziņu uz tālruni 20371650.

Lieldienu brīvdienas Kuldīgā un tuvējā apkārtnē

Lieldienu svinības Kuldīgā šogad norisināsies Rātslaukumā. Svētdien, 21. aprīlī, no 12.00 līdz 14.00 ikviens aicināts svinēt “Lieldienas Rātslaukumā” ar Liepājas ceļojošā leļļu teātra “Maska” izrādi “Ola te, ola tur, tikai zaķa nav nekur”, šūpošanos, olu vārīšanu un ripināšanu, rotaļām un radošajām darbnīcām.

Tieši Lieldienās 21. aprīlī no plkst. 12.00 restorāns “Bangert’s” piedāvās izbaudīt vēlās brokastis. Galdiņu rezervēšana, zvanot pa tālruni 29125228.

Lieldienu brīvdienās no plkst. 11.00 – 17.00 apmeklētājiem atvērtas būs Riežupes Smilšu alas. Parks pie alām būs noformēts Lieldienu tematikā un būs iespēja šūpoties šūpolēs.

www.smilsualas.lv

Arī strausu un kazu ferma “Nornieki” gaida apmeklētājus Lieldienu brīvdienās no 12.00 –18.00. Šeit  piedāvās ekskursiju gida pavadībā ar izsmeļošu informāciju par strausu un kazu audzēšanu. Pēc tam var ieturēt maltīti restorānā [ar putniem], kur būs īpašais Lieldienu piedāvājums. strausuferma.com

Izstādes

 • Mākslas mīļotāji, viesojoties Kuldīgā, var apmeklēt dažādas izstādes un paviesoties Kuldīgas novada muzejā. Muzejā iespējams apskatīt pamatekspozīcijas “Turīga kuldīdznieka dzīvoklis 20. gadsimta sākumā” un “Kuldīga pirms mums”, kā arī Latvijas Mākslas akadēmijas Zīmēšanas katedras pasniedzēju darbus. Muzeja darba laiki: 18. aprīlī 10.00 – 17.00, 19. aprīlī – slēgts, 20. un 21. aprīlī 10.00 – 17.00, 22. aprīlī – slēgts. Ieeja muzejā un pasākumā bez maksas. Tālrunis informācijai: 63350179.
 • Savukārt Kuldīgas Mākslas nams būs atvērts 20. aprīlī no 10.00 – 15.00. Tā pirmajā stāvā un balkonā var apskatīt Kuldīgas gleznotāja Valda Līcīša jubilejas izstādi, bet 3. stāvā – Latvijas Mākslas akadēmijas Zīmēšanas katedras studentu darbi.

Lieldienu svinības pagastos

Lieldienas ar dažādiem pasākumiem svinēs visos Kuldīgas novada pagastos.

ĒDOLĒ

 • 21. aprīlī no 10.00 pie Ēdoles kultūras nama – Lieldienu tirdziņš, aicināti pieteikties mājražotāji, stādu audzētāji un citi interesenti. Pieteikšanās kultūras namā vai pa tālr. 22013247.
 • 21. aprīlī 11.00 pie Ēdoles kultūras nama – Raibais Lieldienu koncerts ar aktivitātēm. Līdzi ņemsim vārītas olas – olu kaujām, krāsošanai, olu ripināšanai. Aicinām piedalīties Lieldienu kompozīciju un zīmējumu izstādē.

GUDENIEKOS

 • 17. aprīlī 13.00 Gudenieku bibliotēkā – “Nāciet nu māsiņas krāsosim oliņas” Olu krāsošana un izstāde.
 • 22. aprīlī 11.00 visi laipni aicināti Otrajās Lieldienās pie Gudenieku kultūras nama lielajām šūpolēm šūpoties, sisties un lielīties ar olām un jautri padziedāt ar Gudenieku suitiem, Basu suitiem un folkloras kopu “Nārbuļi”. Līdzi ņemt skaistāko un stiprāko olu un priecīgu noskaņojumu.

ĪVANDĒ

 • 21. aprīlī 12.30 Īvandes muižas parkā – Lieldienu pasākums.

KABILĒ

 • 21. aprīlī 10.00 Kabiles baznīcā – Lieldienu dievkalpojums. Dievkalpojumu vadīs draudzes evaņģēlists Aivars Kaņeps. Dievkalpojumu kuplinās ansamblis “Cik dažādi…” (Saldus). Ērģelniece Solveiga Freisa.

KURMĀLĒ

 • “No vizbulītēm, pūpoliem un zālēm, No bērzu pumpuriem šis laiks ir austs..” Lieli un mazi aicināti zīmēt Lieldienu notikumus un gatavot olu dekorus, ko karināt bērzu zaros, iesniegt tos kultūras pasākumu organizatorei Inetei Megnei līdz 16. aprīlim.
 • 22. aprīlī, Otrajās Lieldienās, 15.00 Kurmāles pagasta pasākumu zālē – Aivara Konuta koncerts. Ieeja koncertā – brīva.

LAIDOS

 • 21. aprīlī Laidu pamatskolas sporta zālē “Kristīgās Lieldienas”:
  • - 11.00 Dievkalpojums – kalpos mācītājs Varis Bitenieks, uzstāsies Laidu sieviešu vokālais ansamblis “Vēja ziedi”, vadītāja Dagnija Šteinberga.
  • - 12.00 Kristīgās mūzikas koncerts ar Valdi Indrišonoku.
  • - 13.00 pie mazajiem laideniekiem ciemosies Čucumuižas rūķi (labā spārna 2. stāvā).
  • - 14.00 Valtaiķu baznīcā – LELBĀL Valtaiķu autonomās evaņģēliski luteriskās draudzes Lieldienu dievkalpojums. Kalpos mācītājs Varis Bitenieks.

PADURĒ

 • Līdz 17. aprīlim zīmēšanas konkurss bērniem un pieaugušajiem “Es Lieldienās”. Darbi var būt veidoti dažādās tehnikās (zīmēti, līmēti, gleznoti u.c.) uz A3 lapas. Tie iesniedzami bibliotēkā vai pagasta pārvaldē. Konkursa dalībniekus apbalvos Lieldienu pasākumā.
 • 22. aprīlī 17.30 pie Padures klēts – Lieldienu pasākums “Rīgas zaķis ciemos brauc”.

PELČOS

 • 17. aprīlī no 15.30 līdz 19.00 radošās darbnīcas bērniem “Lieldienu dekori” – iespēja katram pēc izvēles izgatavot vienu Lieldienu dekoru, ar kuru iepriecināt mājiniekus.
 • 20. aprīlī 11.00 pie Pelču tautas nama – Lieldienu svinēšana pelčiniekiem. Atnāc ar divām krāsotām vārītām olām un piedalies konkursiņos. Būs arī olu meklēšana bērniem un jaukas radošas nodarbes.
 • 20. aprīlī 17:00 Ābeļciemā, īpašumā “Čučkēni” (pirmā pļava pa labi, iebraucot ciemā) – Lieldienu priekšvakarā aicinām uz konkursu “Gardākais rausis”. Izcep mājās sāļu vai saldu rausi (cepumus, pīrāgus, plātsmaizi vai jebko citu), padalies ar pārējiem un saņem dāvanas – produktus no  “Dobeles dzirnavnieks”. Nav nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās. Vērtēšana un dāvināšana turpat uz vietas pasākuma noslēgumā. Papildus, gaidot Lieldienas, jau varēs ievingrināties olu ripināšanā un būs iespēja kļūt par raibākās olas īpašnieku, atnākot ar savu gatavo krāsaino Lieldienu olu. Informācija pa tālr. 26354396. 

RENDĀ

 • 21. aprīlī 13.00 Rendas kultūras namā – Zaķis vārdā Kaķis aicina uz Lieldienu pasākumu.
 • 21. aprīlī 21.00 Rendas kultūras namā – Lieldienu balle kopā ar grupu “Brīvdiena”, pasākuma norise pie galdiņiem ar pašu sarūpētu cienastu. Līdz 23.00 ieeja – 3 Eur, pēc tam – 5 EUR.

RUMBĀ

 • 21. aprīlī 11.00 Mežvaldē pie pagasta pārvaldes, 13.00 Ventas ciema “Bukaišos”, 15.00 Novadniekos pie pasta ēkas –  “Lieldienas ciematos”.

SNĒPELĒ

 • 21. aprīlī 14.00 Snēpeles luterāņu baznīcā – Lieldienu dievkalpojums un svētku koncerts. Dievkalpojumu vadīs LU Teoloģijas fakultātes dekāne Dace Balode.
 • 22. aprīlī 12.00 pagasta brīvdabas estrādē – pasākums maziem un lieliem “Lieldieniņas mūsmājās...”. Darbosies Lieldienu zaķu darbnīcas: krāsosim, ripināsim oliņas, šūposimies, iesim rotaļās, sacentīsimies olu kaujās, vizināsimies ar zirgiem.

TURLAVĀ

 • 22. aprīlī 13.00 Turlavas Dižgaiļu parka estrādē Lieldienu pasākums – pašdarbnieku koncerts, aktivitātes ar olām, Lieldienu darbnīca, pankūkas un būs iespēja izbraukt ar velokartiem.

VĀRMĒ

 • 21. aprīlī 12.00 – Lieldienu svinēšana “Aizupītēs”. Lielo un mazo zaķu skrējiens, jautrības un uzdevumi pa zaķa takām ejot, protams, neaizmirstam paņemt līdzi pašu krāsotas oliņas.

LIELDIENU PASĀKUMI KULDĪGAS NOVADĀ

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
 • Šim rakstam komentāru nav