Konference par veselības veicināšanu jebkurā vecumā

Šodien, 9. maijā „Mārtiņzālē” norisinājās konference „Veselības veicināšana jebkurā vecumā”.

Uz konferenci tika aicināti pedagogi, pirmsskolas izglītības iestāžu medmāsas, mediķi, sociālo namu darbinieki un citi ar medicīnu saistīti speciālisti no visas Kurzemes.

Visas dienas garumā dažādi ar veselību saistīti speciālisti runāja par mūsdienu jauniešiem – problēmām un risinājumiem, Latvijas seniora portretu un veselības veicināšanu, profilakses pasākumiem un zobārstniecības pakalpojumu pieejamību Kurzemes reģionā, mutes veselības problēmām dažādās vecuma grupās, kā arī Kuldīgas pašvaldības attieksmi pret veselīgu dzīvesveidu un citām aktuālām tēmām.

Pērnā gada nogalē, 11. oktobrī Slimības profilakses un kontroles centrs piešķīra apliecinājumu, ka Kuldīgas novada pašvaldība ir starp pirmajām 25 Latvijas pašvaldībām, kas iestājušās Latvijas nacionālajā veselīgo pašvaldību tīklā.

Iesaistoties Latvijas nacionālajā veselīgo pašvaldību tīklā, novads ir apņēmies aktīvāk organizēt un atbalstīt dažādas veselības veicināšanas aktivitātes un pasākumus novadā. Lielākās novada skolas tiek mudinātas vairāk uzmanības pievērst bērnu un skolēnu veselīgam uzturam, aktīvam dzīvesveidam un atkarību profilaksei. „Sociālais dienests” turpina jau labi izveidoto sadarbību ar biedrībām, kas darbojas slimību profilakses un sociālās atstumtības mazināšanas jomā, Kuldīgas novada sporta skola – ar sporta klubiem, kas regulāri rīko fizisko aktivitāšu pasākumus. Trīs reizes gadā tiek organizēta veselības diena, kurā bezmaksas uz ārstu konsultācijām un sportiskām aktivitātēm aicināts ikviens novada iedzīvotājs.

Konferenci „Veselības veicināšana jebkurā vecumā” organizē Kurzemes Mutes veselības centrs sadarbībā ar „Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas” zobārstniecības un sejas ķirurģijas centru.

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Šim rakstam komentāru nav