Diskutēs par turpmāko rīcību ar klaiņojošiem dzīvniekiem

suns
Foto: Ričards Sotaks

Pirmdien, 11. februārī, plkst. 16.00, Kuldīgas novada pašvaldībā notiks sanāksme par turpmāko rīcību ar klaiņojošajiem dzīvniekiem, kurā aicināti piedalīties veterinārārsti, pašvaldības speciālisti, pašvaldības policijas pārstāvji, nevalstisko organizāciju aktīvisti un citas ieinteresētās personas.

Ministru kabineta noteikumi Nr. 266 “Labturības prasības mājas (istabas) dzīvnieku turēšanai, tirdzniecībai un demonstrēšanai publiskās izstādēs, kā arī suņa apmācībai”. 50. punktā rakstīts: “Iegādājoties mājas (istabas) dzīvnieku, dzīvnieka īpašnieks vai turētājs uzņemas atbildību par mājas (istabas) dzīvnieka labturības un īpašo turēšanas prasību ievērošanu un veterinārmedicīniskās palīdzības nodrošināšanu, nepieļauj tā klaiņošanu, kā arī nodrošina dzīvnieka meklēšanu un apbedīšanu.” Diemžēl ir cilvēki, kuri to neievēro, tāpēc daļa dzīvnieku klaiņo.

Likumdošana pašvaldībai uzdod organizēt klaiņojošu vai bezpalīdzīgā stāvoklī nonākušu dzīvnieku izķeršanu un nogādāšanu Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) reģistrētā dzīvnieku patversmē, ar kuru konkrētā pašvaldība ir noslēgusi līgumu. Kuldīgas novada pašvaldība iepirkuma rezultātā, kā to nosaka likumdošana, šobrīd ir noslēgusi līgumu ar Aivaru Celitānu, kurš veic dzīvnieku ķeršanu, un SIA “Oposums” Saldus dzīvnieku patversmi. Dzīvnieku ķērājs strādā tikai saskaņā ar Kuldīgas novada pašvaldības policijā reģistrētajiem iedzīvotāju ziņojumiem. 2018. gadā pašvaldības policijā reģistrēti 355 zvani par dzīvnieku jautājumiem. Salīdzinājumam – 2016. gadā reģistrēti 107 zvani par šādu tēmu, tādējādi var secināt, ka iedzīvotāju aktivitātei, ziņojot par klaiņojošiem dzīvniekiem, ir tendence pieaugt.

Šodien, 5. februārī, Dzīvnieku aizsardzības biedrības “Dzīvnieku SOS” pārstāves Baiba Petere un Andra Hartmane nogādāja pašvaldībā iesniegumu, ko parakstījuši 602 cilvēki un kurā iedzīvotāji pauž neapmierinātību ar pašvaldības lēmumu Kuldīgas novadā noķertos bezsaimnieka dzīvniekus nogādāt Saldus dzīvnieku patversmē. B. Petere tikšanās laikā arī iesniedza biedrības piedāvājumu sadarboties, organizējot “noķer – sterilizē – atlaid” programmu, kā arī izteica gatavību līdzdarboties turpmākajās diskusijās un klaiņojošo dzīvnieku jautājuma risināšanā.

Kuldīgas novada pašvaldība jau ir iepazinusies ar Liepājas pilsētas pašvaldības pieredzi līdzīgas programmas īstenošanā un izpētīs arī citu pašvaldību darbību šajā jautājumā.

10 kaķi, kuri šobrīd atrodas Saldus patversmē un kuri turp tika aizvesti pēc konkrētu iedzīvotāju zvaniem, kas reģistrēti pašvaldības policijas žurnālā, tiks sterilizēti un nogādāti atpakaļ vidē, no kuras tie nākuši, vai arī pie adoptētājiem – B. Petere pastāstīja, ka ar biedrības starpniecību adoptētāji pieteikušies sešiem kaķiem.

Pašvaldības policijā biedrības pārstāvei bija iespējams iepazīties un pārliecināties par to, kāda informācija par noķertajiem klaiņojošajiem dzīvniekiem tiek uzglabāta policijas reģistros.

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
 • 'Valda

  Pēc šī nežēlīgā pasākuma mūsu mājā parādījušās žurkas.Tās nebija manītas vairākus desmitus gadus. Varbūt Celitāna kungam vajadzētu tagad pārkvalificēties par žurku ķērāju. Domei vajadzētu padomāt, cik par katru noķerto žurku maksās.

  13.02.2019 19:19:52
 • kuldīdzniece

  Labdien! lasīju par to ka pieaudzis zvanu skaits par kļainojošiem dzīvniekiem no 107 uz 300 vairāk, neticu ka cilvēki tik daudz zvana it īpaši no laukiem. Varbūt pats ķērājs noķer un tad piezvana.laukos jau nu cilvēki tiešām pazīst kaimiņa suņus un kaķi jau nu netraucē

  11.02.2019 11:11:16
 • DL

  Kuldīga - pilsēta bez dvēseles ?! Nožēlojama attieksme pret mazajiem brāļiem. Nav naudas ? Atveriet ziedojumu kontu - saziedosim.

  11.02.2019 11:11:04
 • Lidija.

  Daina, tikšanās ir 11.02. pl.16.00.Kuldīgas Domes telpās.

  07.02.2019 18:18:37
 • Lidija

  kļūdas labojums "mīļā Kuldīga" (bet jūs tāpat sapratāt)

  06.02.2019 16:16:02
 • Lidija

  Bet mīļš Kuldīga! Kā varēja pieļaut tādu masveidīgu kaķu slepkavošanu? Vai tik skaistai un sakoptai pilsētai nav dvēseles? Mūsu Madonas pašvaldībai ir dzīvnieku patversme, kaķu sterilizācijas programma, kaķu mājiņas, biedrība, kas rūpējas par ielu kaķiem un tos pabaro. Kuldīgā?

  06.02.2019 16:16:01
 • Iveta Pucena

  Labdien! Nav jārisina jautājums par izdevīgu iepirkumu! Nav jāpēta specifikācijas un citi dokumenti! Jautājums ir par atbildības uzņemšanos par saviem ,, dvēselīgajiem darbiem'' par kuriem ir samaksāts ar dzīvībām. Mums pašiem, nevis kādam citam, ir jārūpējas par izmestajiem un tiem, kas negribēt piedzimuši vai vienkārši pazuduši. Pašiem jābūt saimniekiem savā novadā ! Citai pilsētai nav jātiek galā ar mūsu nežēlastības rezultātiem! Kuldīga, tu vari dāvāt mūsu mazajiem brāliem nāves vietā dzīvību, bada un aukstuma vietā ēdienu un sirdsmīlestību! Es ticu, ka vari ......

  05.02.2019 22:22:54
 • Ārija

  Lūdzu informējiet, kur Kuldīgas mājaslapā var redzēt esošā publisko pakalpojuma līguma tekstu, iepirkuma nolikumu, tehnisko specifikāciju un konkursa (pretendentu izvērtēšanas) rezultātus? Ja šobrīd mājaslapā šāda informācija nav ievietota, tad lūdzu ielieciet. Paldies.

  05.02.2019 21:21:58
 • Andris

  Ļoti žēl to, kas nesagaidīja savu cerību... Lai viņiem gaiša mākoņa maliņa.
  Cerīgi, ka pašvaldības vadība beidzot tomēr sākusi ieklausīties cilvēkos un domāt. Jācer, ka arī risinājums izdosies humāns un nevienam tādēļ nebūs jāmirst.

  05.02.2019 19:19:51
 • Tatjana

  ŽĒL, KA DAUDZI KAĶI ŠO TIKŠANOS NESAGAIDĪJA, ĻOTI CERAM KA ATBILDĪGIE PAR ŠO RĪCĪBU DABŪS SODU - DIEVS visu redz.

  05.02.2019 17:17:35
Skatīt vēl