Kuldīgu sāk rotāt krāšņi Lieldienu dekori

Arī šogad jau aprīļa sākumā Kuldīgu sāk rotāt krāšņi Lieldienu dekori, kuri tapa sadarbībā ar brīvprātīgajiem bērniem un jauniešiem.

Liepājas ielā pie apgaismes stabiem salidojuši 21 krāsains, no putuplasta veidots putniņš – zīlītes, zvirbuļi, sarkankrūtīši. Tie ir nolaidušies metra augstumā virs zemes. Savukārt puķu kastēs uzziedējušas mazas un krāsainas atraitnītes.

„Lieldienu dekoriem izvēlētas pavasara krāsas, lai pilsētā ātrāk ienestu pavasara noskaņu,” pastāstīja Kuldīgas novada pašvaldības māksliniece Inese Sulojeva.

Skvērā, Pilsētas laukumā 2, atkal ziedēs pērn izveidotā, 3,5 m augstā ābele, kura iemantoja plašu Kuldīgas iedzīvotāju un viesu apbrīnu, kā arī tika atzinīgi novērtēta kustības „Zaļākai Latvijai” izveidotajā akcijā „Uzziedi savai pilsētai”, iegūstot 2. vietu. Ābeles tapšanā iesaistījās bērni un jaunieši no Kuldīgas pirmsskolas izglītības iestādēm un skolām. 600 koka ziedi gatavoti no PET pudeļu apakšējās daļas, lapas tapušas no zaļajām pudelēm, bet no polietilēna maisiņiem – pumpuri. Pie ābeles tiks novietots liels fotorāmis, lai iedzīvotāji uz koka fona varētu fotografēties. Savukārt Pilsētas laukuma astoņas liepiņas arī šogad tiks ietērptas krāsainās, tapotās jaciņās.

Aizputes ielas apli pie veikala „Rimi” rotā 2 metru augsti dekoratīvie putnu būrīši un sniegpulkstenītes.

Rātslaukuma skvērā, estrādē un Pilsētas dārzā izvietos lielās Lieldienu olas, kuras izveidoja pirms diviem gadiem un krāsoja Mākslas skolas audzēkņi. Pārvadājot tās ir nolietojušās un izbalējušas, tāpēc olas pārkrāsos brīvprātīgie skolēni.Lielās Lieldienu šūpoles arī šogad būs Pilsētas dārzā.

„Ja nebūtu entuziastu un brīvprātīgo, nevarētu tapt tik krāšņi Lieldienu dekori, ar kuriem rotāt pilsētu,” atzina I.Sulojeva: „Liels paldies par ieguldīto darbu!”

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Šim rakstam komentāru nav