Kuldīgas slimnīcā ugunsbīstamība novērsta

17. martā ap plkst. 10.20 Kuldīgas slimnīcās katlumājā izcēlās paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks. Šobrīd ugunsbīstamība novērsta pilnībā un slimnīcai ir atjaunota siltuma padeve.

Ugunsnelaime izcēlās jumta konstrukcijā. Ierodoties pirmajām Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta brigādēm, tika konstatēts, ka uguns var pārcelties arī uz citām apkārt esošajām ēkām, tādēļ operatīvi tika veiktas nepieciešamas darbības, lai to novērstu.

Pēc ugunsgrēka novēršanas secināts, ka notikusi slēgta degšana siltumizolācijas slānī starp katlumājas jumta metāla konstrukcijām. Veicot glābšanas darbus, ir demontētas tās jumta daļas, kas radīja papildus bīstamību.

Kā norādīja Kuldīgas slimnīcas valdes loceklis Ivars Eglītis, galvenās problēmas varēja sagādāt apkures atjaunošana. Šobrīd tiek ziņots, ka apkures sistēma ir atsākusi darbību un siltuma padeve ir nodrošināta.

Ugunsgrēkā cietušo nav, arī slimnīcas pacienti nav cietuši no uguns radītajiem dūmiem. Savukārt ugunsgrēka cēloņi tiks noskaidroti izmeklēšanas ceļā, šobrīd nav pamata domāt, ka ir notikusi ļaunprātīga rīcība.   

Kuldīgas slimnīcas valdes loceklis I.Eglītis: „Lielu postījumu nav, nāksies mainīt siltumizolāciju un virsējo jumta slāni. Vēlos izteikt lielu paldies ugunsdzēsēju vienībām, darbs bija operatīvs, neskatoties uz grūtībām un riskiem, viss tika izdarīts un uguns nepārmetās uz citām slimnīcas ēkām.”

Kā tika ziņots iepriekš, uz notikuma vietu devās Kuldīgas novada Domes vadība, lai lemtu par turpmāko rīcību. Ņemot vērā bīstamo situāciju, Kuldīgas novada Domes priekšsēdētājas 1. vietnieks Viktors Gotfridsons sasauca Kuldīgas novada un Skrundas novada civilās aizsardzības komisijas sēdi, kuras laikā tika izvērtēta situācija un ieskicēts tālākās darbības plāns.

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Šim rakstam komentāru nav