Kuldīgas kinoteātrī – Latvijas simtgades filma “Ievainotais jātnieks”

Kuldīgas kultūras centra kinoteātrī tiks demonstrēta Latvijas simtgadei veltīta dokumentāla spēlfilma “Ievainotais jātnieks”, kas stāsta par Brīvības pieminekļa celtniecību.

26. oktobrī 18.00 pirms pirmā seansa notiks tikšanās ar filmas režisori Ilonu Brūveri un radošo komandu. Pārējie seansi paredzēti 29. oktobrī 16.00, 1. novembrī 20.00 un 2. novembrī 16.00.

Pilnmetrāžas dokumentālā filma “Ievainotais jātnieks” balstās uz dokumentāliem Kārļa Zāles dzīves faktiem un Brīvības pieminekļa celtniecības dokumentāciju, sniedzot ieskatu laikmetam raksturīgajā politiskajā un sociālajā ainā, iepazīstinot ar izcilām kultūras un mākslas personībām un tā laika ideāliem. Īpaša uzmanība scenārijā veltīta tēlnieka Kārļa Zāles personībai un nozīmīgākā tautas apziņas apliecinājuma – Brīvības pieminekļa celtniecībai. “Ievainotais jātnieks” ir filmu studijas “KINOLATS” un Brūveres jaunākā filma, uzņemta Rīgā un Florencē, piemērojot filmēšanas vietas tēlnieka Kārļa Zāles darbnīcu atmosfērai. Dokumentālais filmas materiāls piedāvā unikālus Brīvības pieminekļa kadrus.

Lomās: Imants Strads, Dārta Daneviča, Mārtiņš Brūveris, Ieva Aleksandrova-Eklone, Marta Grase, Dainis Gaidelis, Lauris Subatnieks u. c. Divos monumentālos latviešu tautas nacionālās apziņas simbolos tēlnieks Kārlis Zāle iemūžinājis savu Latvijas valsts vīziju un nemirstību. Valsts simtgadi svinēsim kopā ar Brāļu kapu un Brīvības pieminekļa autora 130 dzimšanas dienu.

 

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Šim rakstam komentāru nav