Ebreju kopienas pārstāvji apskata sinagogu

„Dzīru Kuldīgā” laikā, piektdien, 16. jūlijā, ebreju kopienas pārstāvji apmeklēja bijušo sinagogu, lai apskatītu agrāko altāra vietu, kas tiks atjaunota, šo ēku pārbūvējot par Kuldīgas Galveno bibliotēku.

Pirms tam biedrības “Latvijas Ebreju draudžu un kopienu padome” izpilddirektore Gita Umanovska un citi biedrības pārstāvji: Eitāns Štakelbergs, Iļja Ļenskis un Jeļena Špungina Domē tikās ar Kuldīgas novada Domes priekšsēdētāju Ingu Bērziņu un sinagogas projekta vadītāju Martu Pajusti.

Pēc īsas sarunas pašvaldībā, priekšsēdētāja ar ebreju kopienas pārstāvjiem devās uz sinagogu, kur biedrības pārstāvjiem tika parādīts paveiktais bijušās Kuldīgas sinagogas pārbūvē par Kuldīgas Galveno bibliotēku, tostarp parādot atklātos vēsturiskos zīmējumus lūgšanu namā.


Kuldīgas novada Dome sinagogas pārbūves projektā līdzdarboties aicinājusi arī Latvijas Ebreju draudžu un kopienu padomi, kas bijušajā sinagogā altāra vietā izveidos piemiņas vietu ebrejiem.


Kā iepriekš atzinis Latvijas Ebreju draudžu un kopienu padomes priekšsēdētāja vietnieks B. Kajems: „Ebreju kopienai ir svarīgi, lai tiktu saglabāta šī vieta un piemiņa cilvēkiem, kuri šeit savulaik dzīvoja un kuriem šī sinagoga tika uzcelta. Mūsu tautieši bija 1/4 daļa no Kuldīgas iedzīvotājiem, kuri deva ieguldījumu kopējā pilsētas attīstībā, tāpēc svarīgi lai šī būve kalpo cilvēkiem.”


Kuldīgas novada Domes priekšsēdētāja I. Bērziņa uzsver: „Sinagogas projekts ir ļoti interesants, apzināti ielikts vecpilsētā, lai atdzīvinātu mūsu pilsētas vēsturisko centru. Kuldīgas Galvenā bibliotēka būs īpaša, jo tās veidolā tiks respektēta trīs kultūrslāņu mijiedarbība – tiks saglabāts celtnes vēsturiskais gars, netiks noliegts padomju laika pienesums, un ēkai tiks pievienots mūsdienu saturs.”

Anita Zvingule
Kuldīgas novada pašvaldības
sabiedrisko attiecību speciāliste
tālr.: 29604482; 63350100
e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.