Kuldīgas pilsētas dome īstenos Latvijā unikālu pārbūvi, bijušajam Kuldīgas sinagogas ēku kompleksam piešķirot Kuldīgas novada Galvenās bibliotēkas funkciju

Šodien, 11. februārī, Rīgā notikušajā preses konferencē reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrs, kultūras ministra pienākumu izpildītājs Edgars Zalāns, Kuldīgas domes priekšsēdētāja Inga Bērziņa un Latvijas Ebreju draudžu un kopienu padomes priekšsēdētāja vietnieks Benjamins Kajems informēja par to, ka tiks uzsākta projekta “Sinagogas ēku kompleksa 1905.gada ielā 6, Kuldīgā pārbūve par Kuldīgas Galveno bibliotēku” īstenošana.

    Projektam Kuldīgas pašvaldība piesaistījusi finansējumu no Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrijas administrētās Eiropas Savienības struktūrfondu 3.6.1.1.aktivitātes „Nacionālās un reģionālās nozīmes attīstības centru izaugsmes veicināšana līdzsvarotai attīstībai”. LR reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrs, kultūras ministra pienākumu izpildītājs E. Zalāns informē, ka, kopumā 16 pilsētām ES struktūrfondu aktivitātē būs pieejami 209,2 miljoni latu. Projektu iesniegumu atlase tiek organizētas vairākās kārtās, un, noslēdzoties pirmajam konkursam, atbalstu guvuši 19 projekti par kopējo summu 53,69 miljoni latu. „Piesaistot ES atbalstu, pilsētām tiek dota iespēja īstenot inovatīvus risinājumus to konkurētspējas un izaugsmes sekmēšanai, kā arī pašām izvēlēties projektus, kas būtu nozīmīgi to attīstībai,” norāda ministrs.

    Kuldīgas domes priekšsēdētāja I. Bērziņa uzsver: „Sinagogas projekts ir ļoti interesants, apzināti ielikts vecpilsētā, lai atdzīvinātu mūsu pilsētas vēsturisko centru. Kuldīgas Galvenā bibliotēka būs īpaša, jo tās veidolā tiks respektēta trīs kultūrslāņu mijiedarbība – tiks saglabāts celtnes vēsturiskais gars, netiks noliegts padomju laika pienesums, un ēkai tiks pievienots mūsdienu saturs.”

    Projektā līdzdarbosies arī Latvijas Ebreju draudžu un kopienu padome, kas bijušajā sinagogā altāra vietā izveidos piemiņas vietu ebrejiem. Kā norāda Latvijas Ebreju draudžu un kopienu padomes priekšsēdētāja vietnieks B. Kajems: „Ebreju kopienai ir svarīgi, lai tiktu saglabāta šī vieta un piemiņa cilvēkiem, kuri šeit savulaik dzīvoja un kuriem šī sinagoga tika uzcelta. Mūsu tautieši bija 1/4 daļa no Kuldīgas iedzīvotājiem, kuri deva ieguldījumu kopējā pilsētas attīstībā, tāpēc svarīgi lai šī būve kalpo cilvēkiem.”

    SIA “Ozola&Bula, arhitektu birojs” priekšlikums paredz bibliotēkas apjomu ar 50 000 grāmatu vienībā, kas tiek izvietotas visā ēkā izklaidus starp apmeklētāju darba, atpūtas zonām un bibliotēkas darbinieku darba vietām. Arhitekti piedāvā saglabāt esošo pagājušā gadsimta 50-to gadu plānojuma struktūru un labi saglabājušos pag. gs. 50-to gadu interjera elementus. Lai izceltu bijušā altāra vietu, plānots to padarīt atklātu un aplūkojamu, demontējot daļu esošā pārseguma starp pirmo un otro stāvu. Projekta īstenošanas laiks ir 21 mēnesis no 2009. gada aprīļa līdz 2010. gada decembrim. Kopējās attiecināmās izmaksas ir Ls 1 538 062,22, no tām ERAF – Ls 1 307 352,89, valsts budžeta dotācija – Ls 115 354,67 un Kuldīgas pašvaldības līdzfinansējums Ls 115 354,67.

Dace Kārkliņa
reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministra preses sekretāre
Tālr. 67770432, 29533172, E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Arita Kārkliņa
Kuldīgas pilsētas domes priekšsēdētājas palīdze
Tālr. 63350100,27025423 E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Gita Umanovska
Latvijas Ebreju draudžu un kopienu padomes izpilddirektore
Tālr. 67285601, 29452273 E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

 

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Šim rakstam komentāru nav