Notiks Kuldīgas sinagogas pārbūvei veltīta preses konference

Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrs Edgars Zalāns, Kuldīgas pilsētas dome un Latvijas ebreju un draudžu kopienu padome aicina uz KULDĪGAS SINAGOGAS PĀRBŪVEI VELTĪTU PRESES KONFERENCI trešdien, 11. februārī, plkst. 11.00 Rīgas Ebreju kopienas namā (Rīgā, Skolas iela 6, 3.stāvā, muzeja „Ebreji Latvijā” zālē).

Preses konferencē par Kuldīgas pilsētas domes iniciēto Kuldīgas sinagogas pārbūvi par Kuldīgas novada Galveno bibliotēku informēs un uz žurnālistu jautājumiem atbildēs LR reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrs, kultūras ministra pienākumu izpildītājs Edgars Zalāns, Kuldīgas domes priekšsēdētāja Inga Bērziņa un Latvijas ebreju un draudžu kopienu padomes priekšsēdētāja vietnieks Benjamins Kajems.

Kuldīgas pilsētas dome 2009. gadā uzsāks īstenot Latvijā unikālu projektu – bijušo Kuldīgas sinagogas ēku kompleksu pārbūvēs par mūsdienīgu, plašai sabiedrībai pieejamu kultūras un informācija vietu – Kuldīgas novada Galveno bibliotēku. Šim mērķim pašvaldība finansējumu piesaistījusi no Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrijas administrētās Eiropas Savienības struktūrfondu 3.6.1.1.aktivitātes „Nacionālās un reģionālās nozīmes attīstības centru izaugsmes veicināšana līdzsvarotai attīstībai”. Savukārt sadarbībā ar Latvijas ebreju draudžu un kopienu padomi bijušajā sinagogā altāra vietā tiks izveidota piemiņas vieta ebrejiem.

Projekta “Sinagogas ēku kompleksa 1905. gada ielā 6, Kuldīgā pārbūve par Kuldīgas Galveno bibliotēku” plānotais īstenošanas laiks ir 21 mēnesis no 2009. gada aprīļa līdz 2010. gada decembrim. Kopējās attiecināmās izmaksas ir Ls 1 538 062,22, no tām Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansējums – Ls 1 307 352,89, valsts budžeta dotācija – Ls 115 354,67 un Kuldīgas pilsētas domes līdzfinansējums Ls 115 354,67. Sinagogas ēku komplekss ir Kuldīgas pašvaldības īpašums, kas atrodas Kuldīgas centrālajā daļā vecpilsētā. Īstenojot projektu, tiks saglabāta kultūrvēsturiska celtne un tai tiks rasts jauns funkcionālais pielietojums. Tādējādi šobrīd aktīvi neizmantotā Kuldīgas vecpilsētas daļa kalpos par vienu no topošā Kuldīgas novada kultūras dzīves centriem.

Dace Kārkliņa
reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministra preses sekretāre
Tālr. 67770432, 29533172
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Arita Kārkliņa
Kuldīgas pilsētas domes priekšsēdētājas palīdze
Tālr. 63350100,27025423
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Gita Umanovska
Latvijas ebreju un draudžu kopienu padomes izpilddirektore
Tālr. 67285601, 29452273
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.