Sniegotie novada ceļi rallijā – īsts pārbaudījums

No 31. janvāra līdz 2. februārim jau otro gadu Kuldīgas apkārtnē norisinājās FIA Eiropas rallija čempionāta otrais posms „Rally Liepāja”.

Jau tradicionāli Kuldīgas novada Dome un Kuldīgas kultūras centrs bija sarūpējuši īpašu skatupunktu Īvandes pagastā, kur līdzjūtēji varēja sasildīties fanu teltī, malkot siltu tēju pie ugunskuriem, fotogrāfēties fotostendā, just līdzi rallija norisei, klausoties StarFM radio tiešraidi, kā arī izlocīt kājas kopā ar „Nebēdnīgo klaunu orķestri”.

Par uzvarētāju kļuva somu ekipāža Esapeka Lapi/Jane Ferms (Škoda Fabia S2000), kuri spēja uzradīt ātrāko laiku septiņos no 12 sacensību ātrumposmiem. „Šis bija lielisks rallijs un labs sezonas sākums. Sestdiena bija grūta dziļā sniega dēļ, taču šādos apstākļos jābūt uzmanīgiem un jāizvairās no muļķīgām kļūdām,” par ralliju izsakās Lapi.

Par pārsteigumu parūpējās Vasīlija Grjazina/Dmitrija Čumaka ekipāža, iegūstot 2. vietu. Grjazina vadītā ekipāža, pēc pirmās rallija dienas atradās sacensību vadībā. Rallija otrajā dienā gan nācās atzīt konkurenta pārākumu, tomēr otrā vieta ERČ posma kopvērtējumā un iegūtā „Colin McRae Flat Out Trophy” ir sportista augstākais sasniegums karjerā. „Sapnis ir piepildījies,” pēc finiša sacīja 20 gadus vecais sportists.

Trešajā vietā finišēja „Peugeot Rally Academy” ekipāža Kreigs Brīns/Skots Martins (Peugeot 207 S2000), kura divu rallija dienu laikā tā arī nespēja atrast sportisko ritmu. Īru autosportists K.Brīns Latvijā startēja arī pagājušā gadā, kad izdevās finišēt otrajā vietā. „Smagākais ziemas rallijs, kādu savā dzīvē esmu redzējis,” sacīja Brīns.

Jaunizveidotā ERČ Junioru čempionāta pirmajā posmā uzvaru guva „CzechNationalTeam” ekipāža Jans Černijs ar stūrmani Pāvelu Kohutu (Peugeot 208), kas tuvāko sekotāju Risto Immonenu/Miko Luku (Citroën C2) finišā apsteidza par 18,6 sekundēm. Trešo vietu izcīnīja norvēģu ekipāža Peters Kristiansens/Ole Kristians Brennums (Škoda Fabia), kas finišā no līdera atpalika 55,4 sekundes.

„Productioncup” ieskaitē uzvarēja latvieši Jānis Vorobjovs/Andris Mālnieks (Mitsubishi Lancer Evo X), kuri abas rallija dienas rādīja stabilu sniegumu un, pēc konkurentu izstāšanās, izcīnīja drošu uzvaru. Savukārt, starp visām priekšpiedziņas automašīnām, ceturto ātrāko laiku uzrādīja „LMT Autosporta Akadēmija” pilots Ralfs Sirmacis, no grupas līdera atpaliekot 1:10,3.

Vienlaikus svētdien norisinājās arī Latvijas rallija čempionāta otrais posms.

R5 grupā pārliecinošu uzvaru svinēja Vasilijs Grjazins, taču pie otrās vietas tika uzreiz divas ekipāžas – Travņikovs/Bašmakovs (Mitsubishi Lancer Evo IX) un Martins Samuitis/Ramūns Šaučikovs (Mitsubishi Lancer Evo X).

N4 grupā finišēja divas ekipāžas, no kurām ātrākā bija Vorobjovs/Mālnieks, kuri par 56,5 sekundēm apsteidza Alekseju Mersijanovu/Georgiju Troškinu (Mitsubishi Lancer Evo X).

R2 grupā finišēja trīs ekipāžas un ātrākā no tām bija Latvijas rallija čempions Sirmacis/Kulšs. Otrais Nauris Bruņinieks/Edgars Grīns, bet trešais – Kristaps Feldmanis/Andris Velme.

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Šim rakstam komentāru nav