„Kuldīgas Katrīnas kausā” Laura Ikauniece labo personīgos rekordus

Starptautiskajās sacensībās „Kuldīgas Katrīnas kauss”, kas sestdien norisinājās Kuldīgas vieglatlētikas manēžā, vairāki sportisti sasniedza augstus rezultātus.

Sacensību galvenā favorīte Laura Ikauniece 60 m distanci pieveica 7,60 sekundēs. Arī 60 m barjerskrējienā sievietēm ātrākā bija L.Ikauniece (8,38 s). Sportiste šajās sacensībās laboja savus personīgos rekordus gan 60 m barjerskrējienā, gan gludajā skrējienā.

60 m sprintā uzvarēja Bosse Berengers-Aimards no Centrālāfrikas Republikas. Viņa rezultāts – 6,76 s. Savukārt 60 m barjerskrējienā 1. vieta Eidirinam Okoro no Lielbritānijas.

Tāllēkšanas sektorā ar 6,44 m tālu lēcienu uzvarēja Aiga Grabuste. Viņa ar rezultātu ir apmierināta un šosezon grib izpildīt arī Eiropas čempionāta normatīvu – 6,55 m. Kuldīgā palīdzējis lēkt arī siltā manēža un skatītāju uzmundrinājumi. Savukārt tāllēkšanā vīriešiem 1. vieta Artsemam Bandarenko no Baltkrievijas. Viņa rezultāts – 7,71 m.

Kārtslēcēja no Igaunijas Rēna Kolla uzvarēja ar 4,20 m augstu lēcienu. Vīriešu konkurencē ar 5,52 m augstu lēcienu uzvarēja Mareks Ārents.

„Šis bija mans labākais rezultāts,” teica ungārs Matiass Tuloks pēc uzvaras 1500 m skrējienā (3:53,30). „Šeit ir ļoti labi startēt, labprāt brauktu atkal.” 1500 m sievietēm 1. vietu izcīnīja Banga Balnaite no Lietuvas, uzrādot rezultātu 4:46,65.

Jānis Baltušs uzvarēja 400 m skrējienā (48,89 s). Viņš priecājās, ka skrejceliņi Kuldīgā ir ļoti ātri! Savukārt sievietēm ātrākā 400 m bija Elēna Zuikeviča no Krievijas (54,63 s).

Augstlēcēja Madara Onužāne uzvarēja ar 1,79 m augstu lēcienu. „Jūtos lieliski, jo par trim centimetriem uzlaboju personīgo rekordu,” teica igaunis Deniss Tšernobajevs, kurš vinnēja augstlēkšanā ar 2,15 m augstu lēcienu. Viņš Kuldīgā bija pirmoreiz un ļoti paticis atbalsts no skatītājiem, kas visu laiku aplaudēja! Mūsu Normunds Pūpols augstlēkšanā palika 2. vietā (2,05 m).

Lietuviete Jolanta Verseckaite uzvarēja trīssoļlēkšanā (13,36 m).

Jāpiebilst, ka sacensības klātienē vēroja ļoti daudz interesentu, manēžas tribīnēs aizpildot visas brīvās vietas. Lielu interesei skatītājos izraisīja kārtslēkšana.

Sacensības jau tradicionāli ievadīja mazo bērnu skrējiens. Tajā šogad piedalījās 48 bērni, un finiša līniju pirmais sasniedza Kristiāns Viliņš. Ātrākā no meitenēm bija Keitija Jurševska.

Kuldīgas novada Domes priekšsēdētāja Inga Bērziņa atzina, ka šīs bija ļoti labas sacensības – izcila atmosfēra, viss labi noorganizēts, viss notika kompakti un raiti, skatītājiem bija ērti sekot līdzi.

Sacensību organizatore Saila Jansone ir gandarīta, ka sacensības izdevās un viss noritēja ļoti labi. Tas dos spēku organizēt jau 5. Kuldīgas Katrīnas kausu nākamgad janvārī.

„Kuldīgas Katrīnas kausa” sacensības, kas iekļautas arī Eiropas sacensību kalendārā EAP, šogad notika jau ceturto reizi, un tajās piedalījās 16 valstu sportisti.