Auto logos jānovieto laika pulkstenis

Sākot ar šo nedēļu, Kuldīgas pašvaldības policija sāk sodīt autovadītājus, kuri stāvvietās ar ceļa zīmi P532 ar 833. papildzīmi uz automašīnas priekšējā paneļa jānovieto informācija par laiku, kad transportlīdzeklis novietots stāvvietā.

Gandrīz katrs autovadītājs būs pamanījis, ka pilsētā ir parādījušās stāvvietas ar laika ierobežojumu. Šādas stāvvietas ir Liepājas ielā, iepretim veikalam „Drogas”, 1905. gada ielas stāvvietās, pie Kuldīgas novada Domes ēkas un slimnīcas teritorijā.

Ceļu satiksmes noteikumi nr. 307.17. paredz, ka „833. papildzīmi „Stāvēšanas ilgums” lieto kopā ar 532. zīmi. Vadītājam, kurš novietojis automobili ar šīm zīmēm apzīmētajā stāvvietā, automobiļa salonā pie priekšējā stikla jānovieto informācija par laiku, kad transportlīdzeklis novietots stāvvietā”. Tātad automašīnas logā var izvietot laika pulksteni, kuru iespējams iegādāties degvielas uzpildes stacijās un grāmatnīcās, vai vismaz uz kādas papīra lapiņas jāuzraksta laiks, kad automašīna tiek atstāta. Ja minētais netiek veikts, autovadītājam var nākties saņemt EUR 30 sodu.

Stāvvietas pie apmeklētām ēkām bieži ir aizņemtas, jo iedzīvotāji auto tajās mēdz novietot uz visu dienu, tāpēc prakse ar laika ierobežojumiem ir atbalstāma, jo dod iespēju citiem ērti un ātri piekļūt iestādēm.

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Šim rakstam komentāru nav