Ielas no biezās sniega segas ir attīrītas

Nedēļas nogalē bagātīgi sasnigušais sniegs „Kuldīgas komunālos pakalpojumus” nepārsteidza nesagatavotus, iepriekš bija sakārtota gan tehniskā bāze, gan sagādāti ielu kaisāmie materiāli – sāls un smiltis.

SIA „Kuldīgas komunālie pakalpojumi” Tehniskās bāzes un atkritumu apsaimniekošanas iecirkņa vadītājs Guntis Liekniņš: „Sestdien un svētdien strādājām ļoti saspringtā režīmā. Vakar praktiski no sniega tika iztīrītas visas pilsētas un piepilsētas ielas. Šodien darbi turpinās – galvenokārt tiek novākti smagā sniegta nolauztie koki un zari. Tā kā sniega apjoms ir iespaidīgs, saskārāmies arī ar tehniskas dabas problēmām. Lai arī tehnika bija sagatavota ziemas darbiem, tomēr pie lielām slodzēm tā arī lūzt, tādēļ nākamgad plānojam iegādāties jaunu kaisītāju, jo tehniskais parks palēnām ir jāatjauno.”

Pilsēta no sniega tika attīrīta ar septiņiem traktoriem, kā arī ielās izbrauca smilts un sāls kaisītājs.

Pagaidām sniegu no ielām nav nepieciešams izvest, tas ir izstumts pa brauktuves malām. Taču, ja intensīva snigšana atsāksies, tad būs nepieciešama tā izvešana no pilsētas ielām, lai netraucētu autotransportam un gājējiem.

Spējā ziemas atnākšana ar tik lielu sniega daudzumu izvērtās par īstu pārbaudījumu kokiem – daudzi smago sniega segu tā arī neizturēja un nolūza. „Kuldīgas komunālo pakalpojumu”  darbiniekiem nākas novākt nolūzušus kokus pāri vairāku ielu braucamajai daļai, kā arī kokus, kas iekrituši elektrības vados un žogos. Piemēram, Dzirnavu ielā koks uzgāzies uz elektrolīnijas, Ventspils un Ēdoles ielā – pāri braucamajai daļai, bet Jelgavas ielā uz ietves. G.Liekniņš atzina, ka saraksts ar nolauztiem kokiem ir diezgan garš. Vispirms tiks attīrītas ielas, bet pēc tam sakops parkus.

Lai paveiktu šos darbus, pieaicināti papildspēki – izveidota zāģētāju brigāde, kas ar pacēlāja palīdzību savāc sagāztos kokus.

Smagu darbu godam veikuši arī sētnieki. Nedaudz darbu atvieglo arī mazais traktoriņš, kas paredzēts ietvju tīrīšanai. Ar šo tehniku gan var notīrīt tikai jaunizbūvētos trotuārus, jo to platums atļauj izbraukt ar šo tīrītāju.

G.Liekniņš uzteic arī iedzīvotājus, kas rūpīgi tīrījuši savas pieguļošās teritorijas. „Labi, ka bija brīvdienas, iedzīvotājiem bija laiks sniega šķūrēšanai,”  saka G.Liekniņš.

Lai atvieglotu „Kuldīgas komunālo pakalpojumu” darbiniekiem darbu, iedzīvotāji aicināti ziņot, piemēram, par sniega sagāztiem kokiem. Ziemas dienesta dežuranta tālrunis ir 26345299. Kopumā ir trīs dežuranti, kuri strādā pa nedēļām. Dežuranti ik dienas izbraukā pilsētu un apskatās, kur un kas jādara. Taču arī iedzīvotāju iesaistīšanās, palīdzētu ātrāk apzināt situāciju.

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Šim rakstam komentāru nav