Pirmo reizi norisināsies starptautiskais mūzikas festivāls “Soli Deo Gloria”

Foto: Artis Gustovskis

No 21. līdz 23. aprīlim Kuldīgas novadā pirmo reizi norisināsies starptautiskais bērnu un jauniešu garīgās mūzikas festivāls „Soli Deo Gloria”. To rīko Kuldīgas novada Bērnu un jauniešu centrs sadarbībā ar festivāla idejas autoru kordiriģentu Eduardu Grāvīti un Kuldīgas novada draudzēm.

Festivālā piedalīsies bērnu un jauniešu kori, ansambļi un solisti no dažādām Latvijas pilsētām – Tukuma, Brocēniem, Aizkraukles, Ventspils, Alūksnes un Kuldīgas, kā arī vieskolektīvs no Lietuvas bērnu koris "United Children’s Choir of Lithuania".

Kuldīgu festivālā pārstāvēs E. Vīgnera Kuldīgas mūzikas skolas koris “Cantus” (mākslinieciskā vadītāja Maruta Rozīte), Kuldīgas Mākslas un humanitāro zinību vidusskolas 5.-9. klašu koris (vadītāja Iveta Vīksne), Kuldīgas novada Bērnu un jauniešu centra muzikāli radošā studija “MONA” (vadītāja Sangrita Upeniece), Kuldīgas Centra vidusskolas vokāli instrumentālais ansamblis “KCV” (vadītāja Sangrita Upeniece), Z. A. Meierovica Kabiles pamatskolas 5.-9. klašu ansamblis (vadītāja Anete Siltāne), Vārmes pamatskolas 5.-9. klašu koris (vadītāja Inese Krūmiņa), Kuldīgas pamatskolas 1.-4. klašu koris un 5.-9. klašu ansamblis (vadītāja Ļubova Pirtniece), vokālais ansamblis “Karameles” un vokālais ansamblis ”Trifeles” (vadītāja Agnese Čīče) un Kuldīgas kultūras centra koris “Lai top!” (diriģente Jana Paipa).

Festivāla koncerti izskanēs Kuldīgas novada dievnamos – Lipaiķu evaņģēliski luteriskajā baznīcā, Rendas evaņģēliski luteriskajā baznīcā un Kuldīgas Sv. Annas evaņģēliski luteriskajā baznīcā, kā arī Alsungas novadā, Sv. Miķeļa Alsungas katoļu baznīcā.

Festivāla dalībnieki koncertos izpildīs Latvijai un Eiropai tradicionālo kristīgo konfesiju sakrālo mūziku: mesas, korāļus, motetes, spiričuelus, gospeļus, kā arī džeza, rokoperu un mūziklu fragmentus ar kristīgu tematiku, kas raksturīga Kristus augšāmcelšanās laikam.

Festivāla norise:

Piektdien, 21. aprīlī

  • 18.00 - festivāla atklāšanas pasākums Kuldīgas kultūras centrā.

Sestdien, 22. aprīlī

  • 11.00 – koncerts Sv. Miķeļa Alsungas katoļu baznīcā.
  • 14.00 – koncerts Lipaiķu evaņģēliski luteriskajā baznīcā.
  • 16.00 – koncerts Rendas evaņģēliski luteriskajā baznīcā.

Svētdien, 23. aprīlī

  • 14.00 – festivāla noslēguma LIELKONCERTS Kuldīgas Sv. Annas evaņģēliski luteriskajā baznīcā.

Pasākumu atbalsta Kuldīgas novada pašvaldība, Kurzemes Radio, Skrundas TV, Pure Chocolate, Coca Cola, Rīgas piensaimnieks, Māras druka.

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Šim rakstam komentāru nav