Dzīru leģendārie Alekšupītes pasākumi

aleksupite
Foto: Sandris Kuzmickis

“Dzīres Kuldīgā” nebūtu iedomājamas bez leģendārā Alekšupītes pasākumu trio – ekstrēmā Alekšupītes skrējiena, ūdens karnevāla un superatrakcijas “Zelta ikrs”, kas arī šogad norisināsies sestdien, 21.  jūlijā. Alekšupītes pasākumi ir īpaši ar to, ka nekur citur pasaulē tādu nav. Pateicoties uzņēmēju atbalstam, pasākumos arī šogad būs iespējams iegūt vērtīgas balvas.

Superatrakcija “Zelta ikrs”

Sestdien 16.00 “Dzīru” viesu uzmanība būs vērsta uz Alekšupīti, kur no tiltiņa pie Kuldīgas kultūras centra savu ceļu pa Alekšupīti līdz pat Alekšupītes dīķim pie tiesas nama sāks daudzkrāsainās superatrakcijas “Zelta ikrs” bumbiņas. Tās, līdzjutēju atbalstīti, sacentīsies par to, kura pirmā sasniegs finišu. Pateicoties ceļojumu aģentūrai “Impro ceļojumi”, galvenajā balvā būs ceļojums divām personām uz Polijas Karpatiem. “Zelta ikrs” vērtīgās un noderīgās balvas, kuras akcijai ziedojuši sponsori – uzņēmēji no Kuldīgas un arī citām vietām, saņems arī vēl 99 pirmās finišējās bumbiņas.

Leģendārā superatrakcija “Zelta ikrs” savā ziņā ir arī lokālpatriotisma pasākums – nopērkot “ikru”, tā īpašnieks kļūst par Kuldīgas pilsētas festivāla “Dzīres Kuldīgā” atbalstītāju, jo visa par “ikriem” iegūtā nauda tiek izmantota svētku rīkošanai. “Ikra” biļete maksā tikai 1,50 EUR, tās var iegādāties īpašajās tirdzniecības vietās Pilsētas laukumā, kā arī Liepājas ielā 32 un Liepājas ielā 3, bet sestdien pirms pasākuma no 14.00 līdz 15.30 – pie Kuldīgas kultūras centra Raiņa ielā 21.

Alekšupītes skrējiens

Ekstrēmais Alekšupītes skrējiens sāksies 18.00. Kuldīgas kultūras centra izpilddirektors Andris Grīnvalds, kurš koordinē Alekšupītes pasākumu norisi, aicina potenciālos skrējiena dalībniekus apzināties, ka šis tiešām ir ekstrēms pasākums, tāpēc nepieciešams padomāt par savu drošību. “Jālieto apavi ar cietu zoli, vēlams, tādi, kas satur potīti. Ļoti vēlami cimdi, ceļu sargi, elkoņu sargi, ķivere arī varētu nebūt lieka,” uzsvēra Grīnvalds. “Alekšupītes skrējienam” jāpiesakās stundu pirms sacensībām pie Kuldīgas kultūras centra – skrējiena starta vietā. Ātrākajiem skrējējiem pienāksies naudas balvas no Kuldīgas uzņēmējiem.

Alekšupītes karnevāls

18.20 sekos “Alekšupītes karnevāls”, kura dalībnieki ik gadu cenšas pārsteigt ar izdomu un krāšņiem karnevāla tērpiem. Arī šī pasākuma uzvarētājam būs iespējams iegūt naudas balvu. Krāšņos karnevāla dalībniekus vērtēs un uzvarētāju noteiks speciāla žūrijas komisija. “Alekšupītes karnevālam” jāpiesakās pusstundu pirms karnevāla sākuma pie Kuldīgas kultūras centra. Pasākuma rīkotāji aicina izdomas bagātos kuldīdzniekus un svētku viesus nepalikt malā un priecēt daudzos skatītājus, piedaloties karnevālā.

Alekšupītes skrējienu un karnevālu festivālā “Dzīres Kuldīgā 2018” atbalsta “Stender’s pica”, apdrošināšanas sabiedrība BTA un SIA “Kuldīgas komunālie pakalpojumi”.

Zelta ikrs – Ar dalību superatrakcijā ikviens atbalsta “Dzīres Kuldīgā”, jo par “ikriem” iegūtā nauda tiek novirzīta svētku rīkošanai.

Alekšupītes karnevāls – Alekšupītes karnevāla dalībnieki ik gadu cenšas pārspēt viens otru ar izdomu un krāšņumu.

Vairāk par festivālu: ŠEIT

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Šim rakstam komentāru nav