Pastiprinās drošību festivāla “Dzīres Kuldīgā 2018” laikā

policija
Foto: Valsts policijas arhīvs

Arī šajā gadā Kuldīgas pilsētas festivāla “Dzīres Kuldīgā” laikā pašvaldības un valsts policija rūpēsies par apmeklētāju un iedzīvotāju drošību – tiks piesaistīti papildus spēki un veikti drošības pasākumi, informēja policijas pārstāvji.

““Dzīres Kuldīgā” ir viens no nozīmīgākajiem pilsētas pasākumiem, tāpēc mums ļoti rūp, lai iedzīvotāji un viesi justos droši, kā arī lieliski pavadītu laiku. Pagājušajā gadā veiktie drošības pasākumi un ciešā komunikācija ar policiju attaisnojās. Iekšlietu ministrija “Dzīres Kuldīgā” iekļāvusi Valsts policijas publisko pasākumu plānā, līdz ar to svētku laikā tiek garantēta papildus drošība,” skaidro Kuldīgas novada Domes priekšsēdētāja Inga Bērziņa.

Festivāla “Dzīres Kuldīgā” laikā tiks palielināts apsardzes un kārtības uzturētāju skaits. Valsts policija nodrošinās papildus drošības pārstāvju atbalstu, dienesta suņus un pārvietojamo izolatoru, kurā vienlaikus būs iespēja izvietot līdz 12 agresīvām vai pārlieku iereibušām personām. Valsts policija nodrošinās arī vairākas mobilās ekipāžas Pilsētas laukumā, Liepājas ielā un citur. Piesaistīta arī zemessardzes palīdzība, kas pildīs kārtības uzturēšanas funkcijas pasākuma laikā.

Alkohola lietošanai pasākuma laikā tiks pievērsta pastiprināta uzmanība. Tāpat kā ikdienā, “Dzīru” laikā uz ielām nedrīkstēs atrasties ar atvērtām alkohola pudelēm, kā arī alkoholu būs atļauts lietot konkrētā pasākuma laikā un vietā. Pastiprināta uzmanība tiks pievērsta arī nepilngadīgām personām. Svētku organizētāji aicina parūpēties par savu bērnu drošību, ieliekot viņu kabatā zīmīti ar vārdu, uzvārdu un savu tālruņa numuru. Ikviens aicināts būt atbildīgs un ziņot policijai, ja novēro ko aizdomīgu, nelikumīgu vai, ja kādam nepieciešama palīdzība.

Pilsētas laukumā jeb “salās” šogad turpinās pērn aizsākto kārtību – teritoriju ierobežos žogs, kam paredzēts jauns zonējums, kā arī teritorijā nedrīkstēs ienest alkoholiskos dzērienus. Plkst. 18.30 cilvēkus palūgs atstāt teritoriju, un līdz 19.00 būs tehniskā pauze. Pēc tam drošības pārstāvji kontrolēs apmeklētājus, ļaujot apmeklēt Pilsētas laukuma pasākumus tikai ar apsargu “svētību”. Plānots, ka Pilsētas laukumā vienlaikus dežūrēs vismaz 16 drošības dienestu pārstāvji. Tāpat apsardze dežūrēs slimnīcā, lai izvairītos no iespējamiem konfliktiem starp cietušajiem.

Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Kuldīgas iecirkņa Kārtības policijas nodaļas priekšniece Vita Maslobojeva pastāstīja: “Mūsu uzstādījums ir strādāt tāpat, kā pērn – tiks piesaistīti tādi paši spēki un pat nedaudz vairāk. Valsts policiju interesēs sabiedriskās kārtības nodrošināšana, nepilngadīgās personas, kā arī tirgošanās atļaujas un tas, līdz cikiem atļauts strādāt un tirgoties svētkos. Strādās viss Kuldīgas iecirknis, no Kurzemes reģiona pārvaldes būs piesaistīta arī specrota.”

“Dzīru” tradicionālā gājiena dalībniekiem, kuri tajā piedalīsies ar automašīnām, arī šogad būs aizliegta strauja bremzēšana un gāzēšana, pasažieru nedroša atrašanās automašīnā – sēdēšana uz jumta vai izkāršanās pa automašīnas logu.

Laiks, līdz cikiem katrā no “Dzīru” dienām norisināsies pasākumi, būs šāds: ceturtdien svinēsim līdz vieniem naktī, piektdien – līdz diviem, sestdien – līdz četriem rītā, bet svētdien “Dzīres” noslēgsies 19.00 ar Armēnijas Valsts džeza orķestra koncertu.

Festivāla apmeklētājiem un dalībniekiem ir jārēķinās, ka pasākuma gaitā notiks foto un video fiksācija. Materiāli tiks izmantoti festivāla publicitātes vajadzībām, bet koncertuzvedums “Liksim grīdai putēt!” tiks filmēts un demonstrēts LTV1. Visi, kas piedalās festivāla norisēs, var būt redzami gan televīzijas pārraidēs, gan drukātajos medijos.

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Valdis

    kas tas i pa īpaš bīstam pasākum....!!!???? kam tā pastiprinātā uzraudzība??? kas tur mežoņ un alkoholiķ dživo...???? normālās valstīs colvēk prot dzert arī no pudels un uz iels....:)):)):))

    10.07.2018 18:18:42
  • igita

    Kāda pastiprināta uzraudzība Jums pagājušajos svētkos attaisnojās?????????? Tik daudzi cilvēki cieta .Neticu ka būs drošība,ja jau netika galā ar cīgām ,Kuldīga dimd,,laikā,tad kas būs pilsētas svētkos ,kur cilvēku būs 100x vairāk?

    10.07.2018 15:15:55