Aicina sveikt sporta laureātus

Foto: KNSS arhīvs

12. janvārī 19.00 Kuldīgas kultūras centrā notiks sportistu atpūtas pasākums un apbalvojumu “Kuldīgas novada sporta laureāts 2017” pasniegšana, suminot 2017. gada labākos Kuldīgas novada sportistus un sporta darbiniekus.

Apbalvojumus saņems sporta veidu pārstāvji, kuri ar panākumiem piedalījušies Eiropas un pasaules oficiālajos čempionātos, pārstāvot Kuldīgas novadu, izcīnījuši godalgotas vietas Latvijas oficiālajos čempionātos, Eiropas un Pasaules oficiālajos čempionātos, Latvijas izlases dalībniekus, Latvijas Sporta Veterānu Savienības 54. sporta spēlēs un Latvijas Republikas sporta veterānu oficiālajos čempionātos, un ir Latvijas izlases dalībnieki. Pasākumā pasniegs arī vairākas īpašās balvas – “Gada sportists”, “Gada treneris”, “Tautas sporta pasākums”, “Par mūža ieguldījumu sportā” un “Sporta klubs”.

Laureātus un viesus priecēs grupa “Mākoņstūmēji”.

Pasākumu organizē Kuldīgas novada Sporta skola sadarbībā ar Kuldīgas novada Domi.

Pasākumā sveiks

Nominācijas

  • Gada sportists – Jānis Šmēdiņš, pludmales volejbols (2. vieta Eiropas čempionātā, 9. vieta Pasaules čempionātā, 15. vieta FIVB Pasaules reitingā, Latvijas čempions).
  • Gada treneris – Andris Šmēdiņš, pludmales volejbols.
  • Mūža ieguldījums sportā – Uldis Zemzars, peldēšana.
  • Sporta klubs – Galda tenisa klubs “Hercogs”.
  • Tautas sporta pasākums – Tautas orientēšanās seriāls “Taciņas”.

Dalība Eiropas un Pasaules oficiālajos čempionātos

  • Valdis Kalējs – stenda šaušana (Eiropas čempionātā 14. vieta komandu vērtējumā, 52 individuāli; Pasaules čempionātā 16. vieta komandu vērtējumā, 75 individuāli; Latvijas čempionātā 1. vieta; Latvijas atklātajā čempionātā 2. vieta).
  • Dace Traniņa – rogainings (24 h) (21. vieta WO (sieviešu) grupā Eiropas čempionātā).
  • Santa Galviņa – rogainings (24 h) (21. vieta WO (sieviešu) grupā Eiropas čempionātā).
  • Dainis Stepe – militārā pieccīņa (Pasaules čempionātā 39. vieta; militārā pieccīņa Eiropas čempionātā 14. vieta; militārā pieccīņa Baltijas atklātajā čempionātā 2. vieta; vasaras biatlons Baltijas karavīru sporta spēles 1. vieta).
  • Mareks Leitis – pauerliftings (1. vieta GPC Pasaules čempionātā spiešanā guļus, svara kategorijā virs 140 kg, vecuma grupā 40+; labots pasaules rekords spiešanā guļus – 235 kg; 1. vieta GPC Pasaules čempionātā vilkmē, svara kategorijā virs 140 kg, vecuma grupā 40+; labots pasaules rekords vilkmē – 300 kg; 1. vieta GPC Latvijas čempionātā spiešanā guļus bez ekipējuma, svara kategorijā līdz 140 kg, vecuma grupā 40+; labots Latvijas rekords spiešanā guļus – 227,5 kg; spēka vīru sports 3. vieta Austrumeiropas spēka vīru čempionātā vecuma grupā 40+).
  • Edgars Peterlēvics – pauerliftings (1. vieta GPC Eiropas čempionātā spēka trīscīņā ar ekipējumu, svara kategorijā līdz 82,5 kg, vecuma grupā OPEN; labots Latvijas rekords spiešanā guļus spēka trīscīņas disciplīnā ar ekipējumu – 245 kg; 2. vieta GPC Pasaules čempionātā spēka trīscīņā ar ekipējumu, svara kategorijā līdz 82,5 kg, vecuma grupā OPEN; 1. vieta GPC Latvijas čempionātā spēkā trīscīņā ar ekipējumu, svara kategorijā līdz 82,5 kg, vecuma grupā OPEN; 1. vieta GPC Latvijas čempionātā spiešanā guļus ar ekipējumu, svara kategorijā līdz 82,5 kg, vecuma grupā OPEN; 1. vieta GPC Latvijas čempionātā spēka trīscīņā bez ekipējuma, svara kategorijā līdz 90 kg, vecuma grupā OPEN; labots Latvijas rekords spiešanā guļus spēka trīscīņas disciplīnā bez ekipējuma – 185 kg; labots Latvijas rekords vilkmē – 251 kg; 1. vieta GPC Latvijas čempionātā spiešanā guļus bez ekipējuma, svara kategorijā līdz 90 kg, vecuma grupā OPEN).
  • Kristaps Šmits – pludmales volejbols (3. vieta Pasaules čempionātā U21 un U19; 9. vieta Eiropas čempionātā U20 un U22; volejbolā 2. vieta Latvijas čempionātā Nacionālā līgā 1. divīzijā).
  • Sergejs Ļeonovs – kikbokss (3. vieta kick-light WAKO European kausa izcīņā “Karlovac OPEN 2017”).
  • Krists Neilands – riteņbraukšana (Pasaules čempionāts grupas brauciens – izstājās; UCI Azerbaidžānas tūre – posma uzvarētājs; UCI Portugāles tūre – labākais jaunais riteņbraucējs; Valsts čempions grupas braucienā elitē; 3. vieta valsts čempionātā elitē individuālajā braucienā; Latvijas izlases dalībnieks).
  • Viesturs Lukševics – riteņbraukšana (UCI Ķīnas tūre 6. vieta etapā; UCI Velsas tūre 10. vieta; 3. vieta valsts čempionātā elitē; Latvijas izlases dalībnieks).
  • Edgars Andersons – spēka vīru sports (“BEST NORDIC CUP” starptautiskā turnīra 3. vietas ieguvējs (Latvijā); “XPLOSIVE APE” starptautiskā turnīra 2. vietas ieguvējs (Belfastā, Ziemeļīrijā); Latvijas čempionāta Kokneses posma 2. vietas ieguvējs).
  • Jānis Šleckus – spēka vīru sports (Baltijas čempionāta četru posmu uzvarētājs (Lietuvā); Baltijas čempionāta lielā fināla uzvarētājs (Lietuvā); Latvijas čempionāta Ventspils posma uzvarētājs).
  • Oskars Martužans – spēka vīru sports (“XPLOSIVE APE” starptautiskā turnīra uzvarētājs (Belfastā, Ziemeļīrijā); Latvijas čempionāta lielā fināla 2. vietas ieguvējs).
  • Raits Valters – ziemas Peldēšana (9th Jelgavas Roni Cup – IWSA World Cup 1st stage, 50 m 3. vieta, 100 m 6. vieta; LR ziemas čempionāts, 50 m 2. vieta, 200 m 1. vieta).
  • Dana Reizniece-Ozola – šahs (Latvijas sieviešu izlases kapteine Pasaules šaha Olimpiādē; Latvijas čempione 2017. gadā ātrajā šahā).
  • FC “Nikers” – Mini futbola (6 x 6) Baltijas klubu kausa 2017 uzvarētāji; Mini futbola (6 x 6) Eiropas klubu čempionu līgas 2017 dalībnieki, 2.vieta LTFA Latvijas 1. līgas telpu futbola čempionātā (Artūrs Šternbergs – treneris (“Baltic Nations Cup 2017” (Baltijas nāciju kauss minifutbolā) Rīgā), Gatis Rožkalns (“EMF mini EURO 2017” Eiropas minifutbola čempionāts Čehijā, “Baltic Nations Cup 2017”, (Baltijas nāciju kauss minifutbolā), Rīgā),             Gatis Jirgensons, Guntars Rumbenieks (“Baltic Nations Cup 2017”, (Baltijas nāciju kauss minifutbolā), Rīgā),             Gatis Šusters, Artūrs Liepiņš, Maksims Rudskojs, Raitis Grablovskism, Gunārs Jēkabsons, Aleksis Bosjanoks, Kristers Ābele, Kristaps Blūms, Niklāvs Dvarons, Ričards Vēvers, Artūrs Cīrulis, Andis Grundmanis, Deniss Vitkovskis (“EMF mini EURO 2017” Eiropas minifutbola čempionāts Čehijā; “Baltic Nations Cup 2017”, (Baltijas nāciju kauss minifutbolā), Rīgā), Ginters Liepiņš, Jānis Skābardis, Raivis Burkēvics, Artūrs Šternbergs (juniors), Renārs Pastars, Jānis Pastars, Uģis Grīniņš (kom. ārsts), Zigmunds Dvarons (kom. vadītājs).

1.–3. vieta Latvijas Republikas oficiālajos čempionātos

  • Kristaps Bērziņš – vieglatlētika (2. vieta komandām LČ šosejas skrējienos).
  • Pēteris Īvāns – taku orientēšanās (3. vieta LČ absolūtajā čempionātā PRE-O (precīzā orientēšanās)).
  • Edijs Ošs – autokross (3. vieta Latvijas čempionātā (klasē 2000 SUPER)).
  • Kaspars Silenieks– autokross (2. vieta Latvijas čempionātā (klasē “1600”)).
  • Andris Dilāns – pa uerliftings (3. vieta GPC Latvijas čempionātā spēka trīscīņā bez ekipējuma, svara kategorijā līdz 100 kg, vecuma grupā OPEN).
  • Aleksandrs Štefaņuks, Mārtiņš Ēriks Sokolovskis, Andis Jonelis, Maigonis Jānis Jakovļevs – ugunsdzēsības sports (Latvijas čempionātā 2. vieta komandām).
  • Einārs Jonelis – ugunsdzēsības sports (Latvijas čempionātā 2. vieta komandām, individuāli – 3. vieta 100 m šķēršļu joslas pārvarēšanā un uzkāpšana ar āķkāpnēm).
  • Edgars Ziņģis – vieglatlētika (2. vieta augstlēkšanā, Latvijas ziemas čempionāts; 3. vieta 60 m/b skrējiens, Latvijas ziemas čempionāts).
  • Māris Lancmanis – volejbols (Latvijas čempions).
  • Igors Afļitunovs – kikbokss (KICK-light) (2. vieta “Latvijas Open 2017” WAKO, Rezeknē).
  • Ilze Dziesma – novuss (1. vieta LR komandu čempionātā; 1. vieta 60 + grupā).
  • Ilze Čakle, Biruta Leikarte, Anita Leja, Inese Mūrniece – novuss (1. vieta LR komandu čempionātā).
  • Mārcis Kalniņš – riteņbraukšana (Valsts čempions U23 grupā individuālajā braucienā; Latvijas izlases dalībnieks).
  • Ivars Šuvālovs – galda teniss (1. vieta 1. līgā LR komandu čempionātā; XIV Baltijas valstu veterānu čempionāts, 3. vieta 40+ grupā).
  • Edijs Atmats, Kristers Kravinskis, Aivars Kārkliņš – galda teniss (1. vieta 1. līgā LR komandu čempionātā).
  • Jānis Avdjukēvičš – galda teniss (2. vieta 3. līgā LR komandu čempionātā; XIV Baltijas valstu veterānu čempionāts, 5. vieta 40+ grupā).
  • Edgars Skore, Uģis Jansons, Uldis Melbergs, Arvis Šaroks – galda teniss (2. vieta 3. līgā LR komandu čempionātā).
  • Linda Krūmiņa – šahs (Latvijas čempione 2017. gadā klasiskajā šahā).
  • Nellija Maklakova – šahs (3. vieta Latvijas čempionātā klasiskajā šahā).

Latvijas izlases dalībnieki

  • Linda Liniņa – volejbols (Latvijas izlases dalībniece; 2. vieta Latvijas čempionātā).
  • Uģis Jocs – vieglatlētika (Latvijas izlases dalībnieks; Eiropas komandu čempionātā 5. vieta 1500 m skrējienā un 6. vieta 3000 m skrējienā).
  • Ieva Šneidere – volejbols (Latvijas izlases dalībniece; Latvijas čempione).
  • Paula Nikola Ņečiporuka – volejbols (Latvijas izlases dalībniece).
  • Aiva Baumane – lakross (Latvijas izlases dalībniece), 17. vieta Oficiālajā Pasaules čempionātā Anglijā.
  • Ulvis Horens Korbergs – riteņbraukšana (Latvijas izlases dalībnieks U-23 izlases sastāvā Nāciju kausos Beļģijā un Francijā).

Dalība sporta veterānu, Baltijas, Eiropas un Pasaules oficiālajos čempionātos, sporta spēlēs

  • Inese Midrijāne – rogainings (20. vieta XV (jauktajā veterānu) grupā Eiropas čempionātā; 24 h – 52. vieta XV (jauktajā veterānu) grupā Pasaules čempionātā Rāznā).
  • Ģirts Vēvers – riteņbraukšana (19. vieta pasaules čempionātā riteņbraukšanā Master grupā; 1. vieta Master M-45 grupā individuālajā braucienā).
  • Jānis Bruzinskis – riteņbraukšana (4. vieta Atlases sacensībās pasaules čempionātam Poznaņā).
  • Aigars Zvingulis – riteņbraukšana (9. vieta Atlases sacensībās pasaules čempionātam Peterborough; 1. vieta Master M-55 grupā individuālajā braucienā).
  • Arvis Sprude – riteņbraukšana (3. vieta Atlases sacensībās pasaules čempionātam Poznaņā).

1. vieta Latvijas Sporta Veterānu Savienības 54. sporta spēlēs, Latvijas Republikas sporta veterānu oficiālajos čempionātos, pārstāvot Kuldīgas novadu

  • Jānis Pommers – orientēšanās sports (1. vieta V80 grupā LČ sprintā).
  • Arvīds Teteris – orientēšanās sports (1. vieta V75 grupā LČ pagarinātajā distancē (orientēšanās maratonā)).
  • Odeta Turka – orientēšanās sports (1. vieta S55 grupā LČ sprintā; 1. vieta S55 grupā LČ garajā distancē; 1. vieta S55 grupā LČ pagarinātajā distancē (orientēšanās maratonā); 1. vieta S55 grupā Veterānu sporta spēlēs).
  • Valda Māra Zeberliņa – orientēšanās sports (1. vieta S80 grupā LČ sprintā).
  • Ojārs Leikerts – orientēšanās sports (1. vieta S80 grupā Latvijas sporta veterānu savienības sporta spēlēs).
  • Jānis Pētersons – rogainings (24 h)   (12. vieta XV (jauktajā veterānu) grupā Pasaules čempionātā Rāznā; 20. vieta XV (jauktajā veterānu) grupā Eiropas čempionātā).
  • Jānis Turks – rogainings (24 h) (4. vieta XSV (jauktajā superveterānu) grupā Eiropas čempionātā; 5. vieta XSV (jauktajā superveterānu) grupā Pasaules čempionātā Rāznā).
  • Līga Virbule – rogainings (24 h) (12. vieta XV (jauktajā veterānu) grupā Pasaules čempionātā Rāznā); orientēšanās sports (1. vieta S45 grupā LČ sprintā).
  • Jānis Virbulis – rogainings (24 h) (12. vieta XV (jauktajā veterānu) grupā Pasaules čempionātā Rāznā).
  • Skaidrīte Otaņķe – rogainings (24 h) (54. vieta XV (jauktajā veterānu) grupā Pasaules čempionātā Rāznā).
  • Armands Teteris – rogainings (24 h) (55. vieta MV (vīriešu veterānu) grupā Pasaules čempionātā Rāznā).
  • Ludmila Joce – vieglatlētika (1. vieta 800 m un 1. vieta jūdzes skrējienā LSVS sporta spēles telpā; 1. vieta 400 m un 3000 m 1. vieta LSVS vasaras sporta spēles; 1. vieta Latvijas čempionāts 10 km šosejā; 1. vieta “Skrien Latvija” pusmaratona).
  • Roberts Blumbergs – vieglatlētika (LSVS V60+ grupā 1. vieta lodes grūšanā; LSVS V60+ grupā 1. vieta diska mešanā).
  • Vilma Gregore – vieglatlētika (LSVS S80+ grupā, tāllēkšanā 1. vieta; XIV Baltijas valstu veterānu čempionāts, 3. vieta 40+ grupā).
  • Tamāra Vilerte – šahs (Pasaules komandu čempionātā 2. vieta senioriem komandu vērtējumā, Latvijas senioru izlases dalībniece).
  • Ilze Burkevica – šahs (1. vieta Latvijas sporta veterānu savienības 54. sporta spēlēs).
  • Gunārs Gutlands – autosports (1. vieta Latvijas veterānu kausā autorallijā 1. ass piedziņas automobiļu grupā).

Sporta atbalstītāji 2017

Toms Trubins (SIA “Būvfirma Inbūve”), Jānis Voitko (“KCE”), SIA “WIDE FOREST”, Raimonds Serdants (SIA “SIMRA”), Toms Egle (SIA “Rietumu nafta”), Artis Freibergs (SIA “Baloži & Ko”), Mārcis Martinovs (SIA “MKM mežs”), “Laskana”, “Niedrāji MR”, SIA “SILJA”, Kaspars Bergmanis (“Virkas muiža”).

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Šim rakstam komentāru nav